Ekstrem Şampiyonası'nın Birincisi Türkiye - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Ekstrem Şampiyonası'nın Birincisi Türkiye

 26 Ekim 2015, 02:08  

Ekstrem Şampiyonası'nın Birincisi Türkiye

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi ilk kez Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonalarına ev sahipliği yaparken, Türkiye takım halinde birinci oldu.

 

İlk ayağı Romanya'da ve Yunanistan'da yapılan zorlu ve çok çekişmeli sahne olan Doğu Avrupa Ekstrem Enduro Şampiyonası Düzce ilinin Kaynaşlı ilçesinde yapıldı. Türkiye Motosiklet Federasyonu, Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası’na Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve İngiltere’den sporcular katıldı. Darıyeri Hasanbey Köyü’nde yer alan Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen şampiyonada sporcular yağmurdan ağırlaşan etaplarda büyük mücadele verdi. Türkiye takım sıralamasında birinci olurken, Bulgaristan ikinci ve Yunanistan'da üçüncü sırada yer aldı.
İki gün boyunca sporcular önce 14 rampadan oluşan motokros parkurunu geçerken, 1.600 metre uzunluğundaki ekstrem testte ise bir hayli zorlandılar. Şampiyonaya katılan 87 sporcu yağmur ve çamurla kaplı orman etabında ise 10 km özel, 20 km’de ara etap olmak üzere 30 km boyunca doğayla mücadele etti.
Doğu Avrupa Ekstrem Enduro Şampiyonası’nda Pro sınıfında Bulgar sporcu Teodor Kabakchiev birinci olurken, İngiliz Andrew Noacly ikinci ve İslam Yıldız’da üçüncü sırada yer aldı. Amatör sınıfta ise Rumen sporcu Andrei Botoaca ilk sıranın sahibi oldu. Rumen sporcuyu Salih Serim ve Erkan Kaya takip etti. Yunus Muşmul’un birinciliği elde ettiği Hobi sınıfında Durancan Ulugöz ikinci ve Savaş Doğan’da üçüncü oldu.
Öte yandan Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nin açılışı için yapılan özel yarışta ise Bulgar sporcu Teodor Kabakchiev birinci, Rumen sporcu Andrei Botoaca ikinci ve Türkiye’den İbrahim Ercansungur’da üçüncü oldu. Dereceye giren sporcular kupalarını Düzce Valisi Ali Fidan'dan aldı.
PARA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU Ülkemizde ilk defa Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yapılan Doğu Avrupa Ekstrem Enduro Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara Anlaş Anadolu Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş firması tarafından para ödülü verildi. Sınıflarında dereceye girecen endurocular toplam 10 BİN AVRO para ödülünü paylaştılar.

Bu haber 1926 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu