Yarışçı Seçmeleri ve Pist Yarışları Programı Hakkında Bilgilendirme - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Yarışçı Seçmeleri ve Pist Yarışları Programı Hakkında Bilgilendirme

 01 Kasım 2015, 14:43  

Yarışçı Seçmeleri ve Pist Yarışları Programı Hakkında Bilgilendirme

Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak 6 Kasım Cuma günü Sakarya Akyazı Kenan Sofuoğlu Pisti'nde yapılacak Avrupa seçmelerine gösterilen yoğun ilgi bizleri sevindirmiş ve geleceğe dair umutlandırmıştır.

 

Bu yoğun ilgi ile birlikte, alınan kararla Avrupa'da ülkemizi temsil edecek olan 3 genç pist yarışçısının yanısıra, Akyazı'da 10 kişilik "Geleceğin Yıldızları" takımı da seçilecektir. Seçmeler 6 Kasım Cuma günü sabah 09:00'da başlayacaktır.

Bu 10 kişilik ekip 2016 yılında ulaşım, konaklama ve ekipman dahil tüm masrafları TMF'ye ait olmak üzere yetiştirilecek ve Türkiye Şampiyonası yarışlarında Avrupa adayı olarak hazırlanacaktır. Bu noktada performans yarışçısı olmak isteyen genç yıldız adaylarımızın bu seçme etkinliğinde yer almaları gerekmektedir.

2016 PİST YARIŞLARIMIZ
Öte yandan 2016 Türkiye Pist Şampiyonası programını zenginleştirmek ve sporcularımızın Avrupa ve dünya standartlarında müsabaka yapabilmelerini teminen yaklaşık 1.5 aydır çalışma yürütülmektedir.

Yürütülen bu hazırlık çalışması neticesinde, İtalya, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti Motosiklet Federasyonları ile görüşülmüş, MotoGP ile Superbike organizasyonlarının yapıldığı Misano, Assen ve Brno pistlerinde bu ülkelerle ortak şampiyona yapılması noktasında karşılıklı mutabakat sağlanmıştır.

Tarih belirleme, start koşulları, derecelendirme ve tasnif çalışmalarının yapıldığı ve kısa sürede takvimin açıklanacağı Avrupa ortak yarışlarının yanı sıra Yunanistan Serez ve yeni yasal düzenlemeyle beraber İzmit Körfez Pisti de eğitim, antrenman ve yarışlarda değerlendirilecektir. Organizasyona dair, ulaşım, konaklama, nakliye ve yasal işlemler ile ilgili bilgiler TMF resmi web sitesi tmf.org.tr'den sunulacaktır.

AYRICA: İstanbul Park Yarış Pisti'nin TMF'ye kullandırılmaması konusuna dair olarak da, tesisi kiralayan kuruluş olan İTO ile görüşmeler sürmektedir. Bu çalışmanın neticesine göre de bu tesisin spor amaçlı kullanımı tüm yasal yönleriyle değerlendirilecek ve konu gerekirse yargıya taşınacaktır.

Başarı dileklerimizle...

Bu haber 2987 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu