Kaynaşlılı Çocuklar Motosikletle Buluştu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kaynaşlılı Çocuklar Motosikletle Buluştu

 21 Aralık 2015, 00:39  

Kaynaşlılı Çocuklar Motosikletle Buluştu

Çocuk ve gençlere motosikleti tanıtmak, sevdirmek ve güvenli şekilde motor kullanmayı öğretmek için “Motosikletle Tanışma ve Sürüş Eğitimi Etkinliği” Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde iki hafta üst üste yapıldı.

 

Düzce Valiliği’nin himayelerinde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi çocuklar için ortaklaşa motosiklet eğitimi düzenledi. Çocuk ve gençlere motosikleti tanıtmak, sevdirmek ve güvenli şekilde motor kullanmayı öğretmek için “Motosikletle Tanışma ve Sürüş Eğitimi Etkinliği” Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde 19-20 ve 26-27 Şubat tarihlerinde yapıldı. Kaynaşlı ve civarından 200 çocuğun katıldığı eğitimlerde TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke, Ali Ulusan ile eğitmen Tayfun Akın çocuklarla yakından ilgilendi. Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca ve Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’da iki hafta sonu boyunca eğitimlerde minikleri yanlız bırakmadı.

Motosiklet ile ilgili genel bilgiler alan çocuklar, parkurda motosiklet ile sürüş pratikleri de yaptılar. Çocukların zihin ve beden gelişimine katkı sağlayan eğitimlere aileleriyle birlikte katılan miniklerin mutlulukları gözlerine yansıdı.
Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, motor sporları merkezinde sadece yarış düzenlemeyeceklerini belirterek, “Üç ay içerisinde kurulan Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi sadece yarışlara ev sahipliği yapmayacak. Biz burada 2016 yılının sonuna kadar bin 500 çocuğumuza eğitim vermek istiyoruz. 07-12 yaş ile 12-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz motosiklet ile tanışıp, trafik eğitimi alacak. Ayrıca yetenekli çocukları seçip, bir yarış takımı oluşturacağız” dedi.
Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nin yılın her haftasında gençlere hizmet vermesini amaçladıkları belirten Belediye Başkanı Erol Bayraktar, “Motor sporları merkezini sadece yarışlar için düşünmemiştik. İki gün boyunca okullardan taşıdığımız öğrencilerimiz motosikletle tanışıp ilk defa gaz açtılar. Gördüğüm kadarıyla iki günün sonunda baya yetenekli çocuklarımız var. Yılın 12 ayı burada gençlerimize eğitimler vereceğiz. İnşallah gelecekte hem ilçemiz hem Düzce’miz hem de ülkemiz için çok güzel şeyler olacak” diye konuştu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Kaynaşlı’daki yetenekli çocuklara dikkati çekerek şöyle konuştu; “İki gün boyunca 120 çocuğa eğitim verdik ve bunlardan 40 tanesi kız çocukları da dahil artık ileri sürüş eğitimi alabilecek seviyeye geldiler. Kaynaşlı’daki çocukların motosiklet için kabiliyetlerinin yüksek olması bizi çok sevindirdi.”

Bu haber 2489 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu