Şampiyonlar Alanya Buluştu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şampiyonlar Alanya Buluştu

 16 Ocak 2016, 23:19  

Şampiyonlar Alanya Buluştu

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 yılı Şampiyonlar Gecesi ödül töreni Alanya’da yapıldı.

 2015 YILI DERECEYE GİREN SPORCULAR için tıklayın.
2015 YILI DERECEYE GİREN KULÜPLER için tıklayın.


Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Alanya Goldcity Otelde düzenlenen ”2015 Şampiyonlar Gecesinde” geçen yılın Pist, Süpermoto, Motokros, Drag, Enduro ve Sujeti kategorilerinde ilk üç sırayı alan başarılı sporcular kupalarına kavuştular. Ödül gecesine, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Burdur Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, Alanya Gençlik ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Avrupa Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Türkiye’nin birçok yerinden katılan davetliler, kulüp başkanları ve sporcular katıldı. Gecede motosiklet sporunda yıl boyu düzenlenen yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2015 yılının federasyon için zor bir yıl olsa da geçen yıl gurur verici gelişmelerin de olduğunu belirtti. Başkan Uçar, Dünya Şampiyonu çıkarmanın gururunu belirterek, Alanyalı sporcu Toprak Razgatlıoğlu’ndan da çok şey beklediklerini ifade etti. Başkan Uçar, 2015 yılı ödül törenlerine ev sahipliği yaptığı için Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür etti.
Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’da bir konuşma yaparak tecrübelerini yeni sporculara aktarmak istediğini belirtti. Milli sporcumuz Sofuoğlu, 2015 yılında Alanya’nın gurur kaynağı olan Toprak Razgatlıoğlu içinde büyük emekler sarf ederek başarıya imza atkılarını söyledi.
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, motokros dalında 2015 yılında dereceye giren sporcuların kupalarını verdi. Motosiklet Federasyonu Bekir Yunus Uçar, desteklerinden ve ev sahipliğinden dolayı Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür plaketi verdi.
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven gecede şunları kaydetti; ”Alanya’mız 300 bini aşan nüfusu ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisidir. Yaz aylarında Alanya’nın nüfusu daha da artmaktadır. Bu yıl 85 binin üzerinde sporcu ve teknik adamı Alanya’mız da ağırladık. Sizleri de burada ağırlamaktan çok mutluluk duyuyoruz. Aramızda çok değerli sporcular bulunuyor. Özelikle Kenan Sofuoğlu ile Alanyalı sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu ve bütün sporculara bundan sonraki yarışlarında da başarılar diliyorum. Mümkün olursa önümüzdeki yılda sizleri hem motosiklet parkurlarında hem ödül törenlerinde Alanya’mız da ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”Bu haber 2048 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu