Efnan Valimaki ve Genç Sporcularımız Avrupa Sınavında - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Efnan Valimaki ve Genç Sporcularımız Avrupa Sınavında

 19 Mayıs 2016, 13:37  

Efnan Valimaki ve Genç Sporcularımız Avrupa Sınavında

Türkiye Motokros Şampiyonası’nın tek bayan motokrosçusu Efnan Valimaki, bu hafta sonu Polonya’da Avrupa Bayanlar Motokros Kupası’nda, Alp Ömer Berker, Mustafa Sinan Altuner ve Akil Ulusan’da Avrupa Junior Motokros Şampiyonası’nda mücadele edecek.

 

Ülkemizin tek bayan motokrosçusu 16 yaşındaki Efnan Valimaki, ilk kez düzenlenecek ve Polonya'nın ev sahipliği yapacağı Avrupa Bayanlar Motokros Kupası’nda yarışacak. Avrupa Bayanlar Motokros Kupası 21-22 Mayıs tarihlerinde Cieszyn şehrinde 1.640 metre uzunluğundaki pistte yapılacak. Avrupa Kupası’nda 21 Mayıs Cumartesi günü sabah serbest ve sıralama antrenmanları yapılacak. Aynı gün kupanın ilk yarışı TSİ 16:05’te start alacak. 2 Mayıs Pazar günü TSİ 12:30’da ikinci yarış ve TSİ 14:35’te de üçüncü yarış yapılacak.

İlk kez yapılacak Avrupa Bayanlar Motokros Kupası için gün saydığını ifade eden Efnan Valimaki, "21-22 Mayıs'ta Polonya'da ilk kez sadece bayanlara yönelik böyle bir şampiyona yapılıyor ve benim ilk kez tüm rakiplerim bayan olacak. Türkiye'den Avrupa'da yarışma imkanı bulan ilk bayan motokrosçu olarak iyi bir dereceyle ülkemizi temsil edeceğime inanıyorum. Her şeyiyle ilk olacak bu yarışlardan adımı tarihe yazdıracak bir dereceyle dönmek istiyorum" dedi.

AVRUPA JUNIOAR’DA 3 SPORCUMUZ YARIŞACAK
Bulgaristan’da yapılacak Avrupa Junior Motokros Şampiyonası’nda Alp Ömer Berker, Mustafa Sinan Altuner ve Akil Ulusan mücadele edecek. Troyan şehrinde 1.652 metre uzunluğundaki pistte yapılacak yarışlarda sporcularımız EMX65 sınıfında piste çıkacaklar.Bu haber 1347 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu