Şampiyon Olduğum İçin Çok Mutluyum - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şampiyon Olduğum İçin Çok Mutluyum

 31 Ekim 2011, 13:26  

Şampiyon Olduğum İçin Çok Mutluyum

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nda 2011 yılını şampiyon olarak tamamlayan Ata Nurcan, artık yurtdışında Türk bayrağını başarıyla dalgalandırmak istiyor.

 

Bu sene Süpermoto A Kategorisi’nde şampiyon olan Ata Nurcan, Türkiye Motosiklet Federasyonu'na (TMF) desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Federasyonumuza, babam Cihan Nurcan ve aileme çok teşekkür ederim. Bana her zaman destek veriyorlar. 2011 sezonunu şampiyonlukla bitirmek çok güzel. Bu sezonda hedeflediğim başarıları elde ettim.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda ülkemi çok iyi temsil ederek 450 cc’de ikinci oldum. Türkiye’de bu spor iyi yönde gelişiyor. Şakir abi ve Toprak Razgatlıoğlu gibi iyi yarışçılar bu spora emek veriyor. Alttan da gelen sporcu sayısında artış var. Gelecek yıllarda Kenan Sofuoğlu gibi ve benim gibi birçok sporcuyu pistlerde göreceğiz” dedi.

Kenan Sofuoğlu Pisti’ni çok beğendiğini kaydeden genç yarışçı, Kenan Sofuoğlu ile yarıştığı için de çok mutlu olduğunu belirterek, ''Pist çok iyi. Bizim için burada yarışmak çok güzel. Modern bir tesiste mücadele etmek bizi olumlu yönde etkiliyor. Bize bu imkânları sağlayanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu’yla yarışmak da bambaşka bir duygu. Onunla aynı pistte mücadele etmek insana büyük zevk veriyor. Süpermoto’nun son yarışında pistte Kenan abinin peşinden gidip onunla yarışmak çok güzeldi” diye konuştu.

Hem Motokros hem de Süpermoto kategorilerinde yarışan 19 yaşındaki yarışçı, bundan sonra daha iyi dereceler yaparak, uluslararası şampiyonalarda sürekli ilk 3 içinde yer almak istediğini de belirtti.

Bu haber 2506 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu