Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Şehitler İçin Start Alacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Şehitler İçin Start Alacak

 15 Eylül 2016, 12:04  

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Şehitler İçin Start Alacak

Yakın Karadeniz Baja Rallisi Düzce’de 21-25 Eylül tarihlerinde 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenecek. İlk kez yapılacak Baja Rallisi, Düzce’nin bütün doğal güzelliklerini gözler önüne serecek.

 

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleri Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, ANLAS ve Nesine.com’un sponsorluğunda Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi” 21 – 25 Eylül tarihlerinde Düzce ve 7 ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 15 Temmuz Şehitleri anısına gerçekleştirilecek. Toplamda 450 kilometrelik bir parkurda 4 gün boyunca yarışçılar Düzce’nin muhteşem doğasında birbirinden keyifli etapları geçecekler.

Yarış kayıtları http://tmf.org.tr/yaris.asp adresi üzerinden açılmıştır. Yarış online kaydını yaptırmış ve katılım ücretini ödemiş Enduro lisanslı yarışçılarımız kesin kayıt listesine dahil edilecektir. Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’ne katılmak isteyen yarışçılarımızın aşağıda yazılı hususlar dâhilinde kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Detaylı yarış yönergesi ve gün – zamanlı yarış programı daha sonra duyurulacaktır.

YARIŞ PARKURU ve ETAPLAR

1. GÜN/21 EYLÜL ÇARŞAMBA
Düzce Merkez - Anıtpark
* İdari ve Teknik Kontrol
* Birifing

2. GÜN/22 EYLÜL PERŞEMBE
Düzce Merkez – Akçakoca Parkuru (150km)
* Kaynaşlı Enduro Özel Etabı
* Yığılca Ekstrem Özel Etabı
* Akçakoca Ekstrem Özel Etabı

3. GÜN/23 EYLÜL CUMA
Akçakoca – Gümüşova (Dereköy) Parkuru (120km)
* Çilimli / Tepeköy Ekstrem Özel Etabı
* Çilimli – Cuma Yeri Enduro Özel Etabı

4. GÜN/24 EYLÜL CUMARTESİ
Gümüşova (Dereköy) – Gölyaka (Güzeldere) Parkuru (90km)
* Dereköy Enduro Özel Etabı
* Gölyaka (Şehir içi) Ekstrem Özel Etabı

5. GÜN/25 EYLÜL PAZAR
Gölyaka (Güzeldere) – Kaynaşlı (Topuk Yaylası) Parkuru (90km)
* Eğreltilik – Topuk Yaylası Enduro Özel Etabı

YARIŞ SINIF / KATEGORİLERİ

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi 4 kategoride koşulacaktır.
• 450cc ve altı Motosiklet (R1)
• 451 cc ve üstü Motosiklet (R2) (Raid)
• ATV (R3)
• UTV (R4)
Ayrıca sadece R1 kategorisinde Ralli Gençler (RG), Ralli Veteran (RV) ve Ralli Kadınlar (RK) sınıfları yer alacaktır.
Toplam maksimum yarışçı sayısı 250’dir.

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’ne katılmak isteyen yarışçılarımızın Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan lisanslı yarışçı olması ve kayıt ücretini yatırarak, online kayıt sisteminden kesin kaydını yaptırmış olması gerekmektedir.

KAYIT ÜCRETİ

450cc ve altı (R1) 150 TL
451 cc ve üstü (Raid) (R2) 250 TL
ATV (R3) 250 TL
UTV (R4) 250 TL

Ücretlerin yatırılması için gereken son tarih 19 EYLÜL PAZARTESİ günüdür.

Kayıt ücreti Türkiye Motosiklet Federasyonu Garanti Bankası TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52 Nolu IBAN hesabına açıklama kısmında BAJA RALLI AD SOYAD – LISANS NUMARASI ile yatırılacaktır. Kayıt ücretlerinin doğru yatırılması, açıklama kısmının doğru yazılması ve online kayıt işleminin doğru bir şekilde tamamlanması tamamen yarışçının sorumluluğundadır. Eksik işlemi olan yarışçının online kaydı kabul edilmeyecektir. Sadece tüm işlemlerini doğru tamamlamış yarışçılarımızın bilgileri BAJA RALLİ KESİN KAYIT LİSTESİ’nde yer alacaktır.

Online kayıt tarihi 19 EYLÜL saat 23:59 itibari ile sonlanacaktır.

KAYIT ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Düzce Merkez – Konaklama
• Sabah Kahvaltısı
• Akşam Yemeği
• 5 Lt. Benzin ( Her gün etap ortası servis alanında)
• Tek katılan yarışçılar için Start – Finish noktaları arasında Yarışçı Eşya Transfer Hizmeti
• Tek katılan yarışçılar için özel kamp alanlarında duş ve tuvalet olanakları
• Yol notu ve GPS Data bilgisi ( GPS cihazı verilmeyecektir)
• Genel Sağlık Danışmanlık Hizmeti ( her etap sonu kamp alanında)
• Ve yarış gününe kadar duyurulacak çok özel sürpriz hizmetler

START SIRALAMASI

Yarış 1. Gün Start sıralaması idari kaydını yaptırmış ve teknik kontrolden geçerek kayıt listesine adını yazdırmış yarışçıların son 3 yıldaki (2013 – 2014 – 2015) ve 2016 sezonundaki genel klasman puan toplamına göre düzenlenecektir. Son 3 yıl ve 2016 sezonu toplam puanı eşit olan veya hiç puanı olmayan yarışçıların start sıralaması jüri kurulunun kararı ile gerçekleştirilecektir. Diğer yarış günlerinin start sıralaması ise bir önceki güne göre düzenlenecektir.

ETAP SONU ve YARIŞ SONU ÖDÜL TÖRENİ

Her yarış günü sonunda ilgili etapta derece alan yarışçılarımızın katılımı ile ödül töreni ilgili kamp alanında gerçekleştirilecektir. Her etabın ilk üçü diğer etapta farklı renkte bip ile yarışacaktır. Yarış Ödül Töreni ve Yarış sonu kokteyli 4. Gün sonunda Düzce Kaynaşlı Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde protokolün katılımı ile gerçekleştirilecektir.

SİGORTA

Start alan ve abandone / diskalifiye olmadan yarışa devam eden tüm yarışçılar organizasyon tarafından 3. kişilere karşı Mali Sorumluluk Sigortası ile sigortalanmıştır.

YARIŞ DÜZENİ

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi, yarışçıların dayanıklılığı ve becerisi ile araçlarının güvenilirliğini ispat etmek üzerine kurulu çok çeşitli doğal arazi yapısı üzerinde koşulan sportif bir etkinliktir.

Yarış etapları genellikle organizatör tarafından özellikle düzenlenmeyen, tamamen doğal parkurları kapsar. Bu doğal arazi yapıları; dağlık ve taşlık orman yolu veya arazi geçişleri, ıslak veya kuru dere yatakları, çamur geçişleri, halka açık asfalt yollar, makilik, ormanlık vb. doğal bitki örtüsünü, stabilize veya asfalt köy yollarını kapsar. Bu parkurlar üzerinde yarışçılar her yarış günü etabında belli bir zaman diliminde bir noktadan diğer noktaya ulaşmaya çalışır. Ayrıca ilgili yarış etabı üzerinde yer alan Enduro ve Ekstrem özel etaplarını en iyi zamana esas olarak geçer. İlgili etap ve yarış sonu genel kategori sıralaması, belli zaman limiti dahilinde gelen yarışçıların Enduro ve Ekstrem özel etaplarında aldıkları zamana göre düzenlenecektir. R2 – Raid Sınıfı yarışçıları Ekstrem özel etaplarına girmeyeceklerdir. Her yarış günü etap sonunda o gün ve bir sonraki gün etaplarının değerlendirileceği yarış brifingi ilgili kamp alanında gerçekleştirilecektir.

Yarış düzeni ile ilgili teknik bilgiler ve diğer detaylar YARIŞ YÖNERGESİ ile yarış gün gün zamanlı programı yarışçılara ayrıca duyurulacaktır.

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi, özellikli bir yarışın ötesinde sürpriz olanakları ve muhteşem doğal güzellikleri ile seyrine doyum olmayan manzaralarda offroad sürüş imkanını organizasyonel ve güvenli bir yapıda yarışçılarımıza sunmayı hedeflemekte ve tüm Enduro yarışçılarımızın katılımını beklemektedir.

Bu haber 3778 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu