Jetler Burdur Gölü'nü Şenlendirdi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Jetler Burdur Gölü'nü Şenlendirdi

 25 Eylül 2016, 10:37  

Jetler Burdur Gölü'nü Şenlendirdi

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Göl Festivali kapsamında 15 Temmuz Şehitleri adına düzenlenen Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 5. ayak yarışları Burdur Gölü'nde yapıldı.

 

Burdur Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) işbirliğiyle gerçekleştirilen şampiyonaya İstanbul, Muğla, Isparta, Ordu, Antalya, İzmir ve Burdur olmak üzere 7 ilden 4’ü kadın, 35 sporcu katıldı. Burdur Gölü sahil şeridinde oluşturulan parkurda sporcular, Standart 1 (0-110 bg), Standart 2 (111-179 bg), Standart 3 (180 bg ve üstü), Kadınlar Kupası ve TMF Kupası kategorileri ile flyboard yarışlarında dereceye girebilmek için mücadele etti. Sujeti ve Flyboard yarışlarına Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz start verdi.
BAŞKAN ERCENGİZ SUJETİ İLE ŞOV YAPTI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şampiyona öncesinde sujetine binerek şov yaptı. Ercengiz, sujeti üzerinde Türk Bayrağı açarak şovunu tamamladı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Festivalimizin üçüncü günündeyiz. Göl yoksa Burdur yok dedik. Buradan başladık işe. Festivalimizi kaybettiğimiz demokrasi şehitleri adına düzenliyoruz. TMF işbirliği ile sujeti ve flyboard yarışları düzenledik. Şampiyona bugüne kadar farklı illerde yapılmıştı. Şampiyonanın geçen yıl ilkini düzenlemiştik. Bu yıl da ikincisini düzenliyoruz. Türkiye’nin farklı illerinden katılan yarışmacı arkadaşlarımız var. Burdur Gölü’nün kurumasına dikkat çekmeye çalışıyoruz. Burdur Gölü bizim olmazsa olmazımız. 1970 yılı verilerine göre rakımının 858 olduğu Burdur Gölü, 2012’de 840’a kadar gerilemiş. Düşey eksende 18 metrelik bir kayıpla toplamda yüzölçümünün yaklaşık yarısını, hacminin de yüzde 40’ını kaybetmiş. Birçok nedenle gölümüz her geçen gün maalesef kurumakta. Bizler sorumluluk makamında elimizden geleni yaparak gölümüzü sonraki nesillere bırakmak zorundayız” diye konuştu.
Burdur Valisi Şerif Yılmaz, “Burdur Gölü’nün su kaybı var. Küresel ısınmadan kaynaklanan, yer altı suların aşağıya doğru çekilmesiyle beraber su kaynaklarımız gün geçtikçe azalıyor. Suyu bilinçli kullanmalıyız. Tarımda vahşi sulamadan vazgeçip damla sulama sistemine geçmeliyiz. Mevcut suyumuzun en iyi şekilde kullanılması gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. Bugüne kadar hep denizde gördüğümüz alıştığımız etkinliklerdi bunun iç sularımıza göllerimize çekilmesi ayrı bir heyecan yaratıyor” dedi.
SINIFLARINDA DERECEYE GİREN İSİMLER ŞÖYLE
Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ödül törenine Vali Şerif Yılmaz'ın beraberinde 22, 23, 24. Dönem Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kemal Sever ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
TMF GP ve 180 BG: Özkan Piro, Kaan Şanver, Derin Sağun
Drag: Hakan Akgün, Kemal Piro, Kahraman Aktaş
Standart1: Kaan Şanver, Hakan Akgün, M.Hayri Yorgancı
Flyboard: Ali Komşu, Uğur Piro, Kahraman Aktaş
Burdur Kupası: Mücahit Cirit, İlker Onaran, Alaaddin Ayrak
Standart: Çağlar Kundak, Aydın Güneş, Emin Durmaz
Bayanlar Kupası: Ahu Atmaca, Şenay Cankurt, Nilgün Bayırlı

Bu haber 781 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu