Şampiyonlar Afyon'a Geliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şampiyonlar Afyon'a Geliyor

 24 Kasım 2016, 18:02  

Şampiyonlar Afyon'a Geliyor

Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı 26-27 Kasım tarihlerinde kapılarını ilk kez açacak Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenecek.

 

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun işbirliği ile düzenlenecek Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı 26-27 Kasım tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde (Afyon Yeni Şehir Stadının Yanı) gerçekleştirilecek. 2016 şampiyonlarının belli olacağı sezon finalinde, 80'in üzerinde yerli ve yabancı yarışcı Afyonkarahisar’da görücüye çıkacak.

Başlayış ve bitiş tarihi ile en hızlı inşa edilen motor sporları pisti olan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi de bu önemli yarışla birlikte Türk sporuna kapılarını açacak. Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc ve Veteran sınıflarında yarışlar düzenlenecek. Birbirinden farklı büyüklükteki rampaları ve 1.650 metre uzunluğundaki Afyon MX Parkurunda seyirciler de yarışın her anının heyecanını yaşayacak.

26 Kasım Cumartesi serbest ve sıralama antrenmanlarının yapılacağı şampiyonanın Final Yarışında sporcular, 27 Kasım Pazar günü iki etap halinde start demirindeki yerlerini alacaklar.
BELEDİYE BAŞKANI ÇOBAN: TÜRK SPORUNA HAYIRLI OLSUN
Başlayış ve bitiş tarihi ile en hızlı inşa edilen motor sporları parkuru olan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi önemli bir yarışla birlikte Türk sporuna kapılarını açacak. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tesisin Türk ve motor sporları camiasına hayırlı olmasını dileyerek, “Kısa sürede belediyemizin bütün imkanlarını seferber ederek güzel bir tesisi Türk sporuna kazandırdık. İnanıyorum ki bu hafta sonu ile birlikte artık Afyonumuz birbirinden güzel organizasyonlara ev sahipliği yapacak" dedi.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nin hem ulusal hem de uluslararası birçok etkinliğin yapılabileceği bir tesis olduğunu belirten Başkan Çoban; "Başından beri vurguladığımız ‘Dünya Burada Buluşuyor’ sloganı artık gerçek oluyor. Bu adım gelecekte spor turizmi ile termal ve sağlık turizmi birleştiğinde dünya Afyon’u artık daha iyi tanıyacak. Hem ekonomik hem de sosyal olarak katkısını hissedeceğiz. Ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YARIŞLAR NTVSPOR'DA
Türkiye Motokros Şamnpiyonası Finalleri 27 Kasım Pazar günü NTVSPOR'dan canlı yayınlanacak. Motokros yarışları saat 13:00'dan itibaren NTVSPOR ekranlarında olacak


Bu haber 2864 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu