Motokros Şampiyonlarına Afyon'da Muhteşem Final - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motokros Şampiyonlarına Afyon'da Muhteşem Final

 27 Kasım 2016, 18:25  

Motokros Şampiyonlarına Afyon'da Muhteşem Final

Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 6. ayak sezon finali, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde gerçekleştirildi. Afyon’da 2016 şampiyonları da belli oldu.

 

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi önemli bir yarışla birlikte Türk sporuna kapılarını açtı. Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun işbirliği ile düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 6. ayak sezon finali geçtiğimiz hafta sonu iki gün süreyle Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde gerçekleştirildi. 2016 şampiyonlarının belli olduğu sezon finalinde, MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc ve Veteran sınıflarında 80'in üzerinde yerli ve yabancı sporcu kıyasıya yarıştı. Birbirinden farklı büyüklükteki rampalarda ve 1.650 metre uzunluğundaki Afyon MX Parkurunda iki etap üzerinden yapılan yarışmada, sporcular kadar seyirciler de yarışın heyecanını yaşadı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da yarışları takip etti.

MX1 sınıfında Shevki Shevkiev (ŞMOK), MX2-MX2 Junior sınıfında Galip Alp Baysan (STMOK), MX sınıfında Murat Adıgüzel (STMOK), Veteran sınıfında Koray Uysal (TESK), 85cc sınıfında Furkan Valimaki (AVMK), 65cc sınıfında Ares Stefan Bengiç (SMYRNA) ve 50cc sınıfında da Kaan Laslo (MMK) 2016 yılının şampiyonları oldular.

DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Yarış sonunda dereceye giren sporculara, kupa ve ödüllerini Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Aziz Yıldırım, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, TMF Yönetim Kuruşu Üyesi Sadık Vefa, eski Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Ulusan, Mehmet Binli ve Kubilay Akın verdi. Ödül töreninde ayrıca, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar tarafından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Vali Aziz Yıldırım ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür belgesi takdim edildi.

BAKAN EROĞLU'NDAN ÖVGÜ
Afyonkarahisar'a Motor Sporları Merkezi'ni kazandıran Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve yetkilileri tebrik eden Bakan Veysel Eroğlu, merkezin göz açıp kapayıncaya kadar gibi kısa bir zamanda tamamlandığını vurguladı. Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nin uluslararası standartlarda olduğunu kaydeden Bakan Eroğlu, gelecek yıllarda Dünya Motokros Şampiyonası'nın da burada yapılacağını söyledi. Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın artık termalin, sağlığın ve sporun entegre olduğunu bir il olduğunu sözlerine ekledi.

AFYON’DA DERECEYE GİREN SPORCULAR
MX1
Shevki Shevkiev-ŞMOK (Suzuki), Batuhan Demiryol-KNN54 (Honda), Murat Başterzi-YMK (KTM)
MX2
Ata Nurcan-AVMK (KTM), Yasin Karaböce-FOSK (Husqvarna), Adil Başer-Kartepe (Suzuki)
MX2 Junior
Yasin Karaböce-FOSK (Husqvarna), Mehmetcan Çelik-GDMSK (Husqvarna), Efnan Valimaki-AVMK (KTM)
MX
Şakir Şenkalaycı-AVMK (KTM), Atanas Petrov-BFM (KTM), Murat Adıgüzel-STMOK (KTM)
85cc
Melih Köksal-AVMK (Kawasaki), Kaya Alptürk-MMK (Kawasaki), Ata Kahvecioğlu-SMYRNA (KTM)
65cc
Ares Stefan Bengiç-SMYRNA (KTM), Sarper Üstündağ-SMYRNA (KTM), Mustafa Sinan Altuner-AVMK (KTM)
50cc
Baran Bulut Kocaman-FOSK (KTM), Kaan Laslo-MMK (KTM), Kaan Semih Ataş-YMK (KTM)
Veteran
Ceyhun Kalfalı-YMK (KTM), Hüseyin Neziroğlu-YMK (KTM), Koray Uysal-TESK (Suzuki)Bu haber 1622 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Merkez Hakem Kurulu 2018 Yılı Hakem Seminerleri’nin ilkini Muğla, Antalya ve İ...

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı Türkiye’de 01-02 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) biletleri satışa çıktı.
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu