Berlin'de Türkiye ve TMF Rüzgarı Esti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Berlin'de Türkiye ve TMF Rüzgarı Esti

 06 Aralık 2016, 11:09  

Berlin'de Türkiye ve TMF Rüzgarı Esti

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından Almanya'nın başkenti Berlin'de organize edilen Olağanüstü Genel Kongre, Gala Gecesi ve Akdeniz Motosiklet Birliği'nde Türkiye ve TMF rüzgarı esti.

 

FIM ve Akdeniz Motosiklet Birliği (AMM) kongre ve toplantılarında TMF Asbaşkanı Hamit Dizman ve Dış İlişkiler Sorumlusu Osman Bayram tarafında yapılan ikili görüşmelerde Türk sporcuların ve TMF'nin 2016 sezonunda elde ettiği başarıları konuşulurken, aynı zamanda 15 Temmuz FETÖ terör örgütü tarafından planlanan darbe girişimi hakkında başkan, yönetim kurulları ve üyelerine bilgi aktarıldı.

FIM Başkanı Vito İppolito tarafından bizzat yapılan yoklama ve konuşmasıyla başlayan FIM World Olağanüstü Genel Kongresi'ne, FIM Afrika, FIM Latin Amerika, FIM Asya ve FIM Kuzey Amerika Başkanları ile beraber yaklaşık 80 Ülke Federasyon Delegeleri katıldı. İppolito, konuşmasında 2016 yılında yapılan yarışlar ve çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunurken Kongreye katılan tüm Delegelere teşekkür etti.
FIM BAŞKANI İPPOLİTO: TMF ZORU BAŞARDI
Kongrede yapılan ikili görüşmelerde FIM Başkanı Vito İppolito ve TMF Genel Sekreteri Hamit Dizman bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulundu. İppolito, TMF Delegasyonunun Kongreye katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Türkiye’nin içinden geçtiği bu zorlu dönemde Dünya Şampiyonu çıkarmayı başarmış TMF'yi kutluyor ve destekliyoruz. Beş kez Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu ile Federasyonunuzun genç ve yetenekli yarışçılarını yakinen takip ediyoruz." diye konuştu.

İppolito, TMF Delegasyonunun Uluslararası alanda temsilinin çok önemli olduğunu söyledi. TMF Genel Sekreteri Hamit Dizman ise FIM Başkanı İppolito'ya desteği için teşekkür ederek, 15 Temmuz darbe girişiminde milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu ve diğer sporcularımız aktif demokrasi mücadelesi vermelerine ve psikolojik olarak etkilenmelerine rağmen Uluslararası yarışlarda ülkemizi başarıyla temsil ettiğini söyledi.

FIM AVRUPA BAŞKANI DR. SRB: TMF'YE DESTEĞİMİZ SÜRECEKTİR
FIM Avrupa Başkanı Dr. Wolfgang Srb ile bir araya gelen TMF Genel Sekreteri Hamit Dizman, TMF nin, FIM Avrupa ile birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; "Sakatlık, teknik sıkıntılar gibi sporun doğasında olan sorunların yanı sıra sporcularımız, ülkemize yapılan hain saldırılara rağmen çok başarılı 2016 sezonu geçirdiklerini, Beşinci kez Dünya Şampiyonluğunu kazanma başarısı gösteren Kenan Sofuoğlu başta olmak üzere Avrupa Gençler Kupasında 3. olan Harun Çabuk, STK1000 sınıfında 2 kez podyuma çıkan Toprak Razgatlıoğlu ve Asya Yetenek Kupasını podyumda bitiren sporcularımızdan Can Öncü’nün rekor derece yaparak Rookies Cup’a seçilmesi bizleri çok onurlandı." dedi.

FIM Avrupa Başkanı Dr Wolfgang Srb ise Genel Sekreter Dizman’ı tebrik ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Türkiye’yi ve TMF sporcularını yakından takip ediyoruz. Kenan Sofuoğlu bir yandan Şampiyonluklarına yenisini eklerken bir yandan da kendisi gibi yetenekleri keşfetme ve eğitme konusunda da ne kadar iyi olduğunu gösterdi. İkiz kardeşler Öncüler de diğerleri gibi çok yetenekliler. FIM Avrupa, TMF ile işbirliği içinde olmaktan gurur duymaktadır ve her zaman desteğini sürdürecektir.”

TURK: DÜNYA MOTOKROS VE ENDURO ŞAMPİYONALARINI YAPABİLİRSİNİZ
FIM Asbaşkanı Bay Michelle Turk ile de bir araya gelen Hamit Dizman, Turk’ün, Dünya Motokros ve Enduro Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesi gerektiği görüşüne binaen, Türkiye genelinde tam teşekküllü parkurlar, tesisler ve olağanüstü güzellikte sürüş rotaları olduğunu belirterek, özellikle sponsorluk anlaşmaları ve organizasyon desteği konularında FIM ve FIM Avrupa ile daha yakın çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
KONGREDEN NOTLAR
* FIM Avrupa, FIM Asya, FIM Okyanusya, FIM Latin Amerika, FIM Afrika, FIM Kuzey Amerika Başkanları sırasıyla yaptıkları sunum ve konuşmalarda 2016 Sezonunda kendi kıtalarında yapılan yarışlar ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler ve değerlendirmelerde bulundu.

* FIM World Yönetim Kurulu Üyesi seçimlerinde dört aday kıyasıya seçim mücadelesi verdi. Seçim faaliyetleri sırasında TMF Delegasyonundan sürekli destek talebinde bulunan adaylar arasında Türk dostu Yunanistan Motosiklet Federasyon Başkanı Stylianos Korelis’de vardı. FIM Yönetim Kurulu Üyeliği seçimlerine ilk kez aday olmasına karşın sadece bir oyla kaybeden Korelis’in bir sonraki seçimlerde bu önemli pozisyonu kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

* 2017 yılında lisans ücretlerine +1.8% oranında zam yapıldı. Buna göre başlangıç sınıfı olan Promosport Yıllık lisansı 50 € iken 59 € dan düzenlenecek ve diğer branş lisanslarına +1.8% oranında zam yansıtılacak.

* 01-02 Temmuz FIM Kavala Yönetim Konseyi Toplantısı, 24 Eylül FIM Arona Üst Düzey Yönetim Kurulu Toplantısı ve FIM Berlin Olağanüstü Genel Kongresi Kararlarının kabul oylaması yapıldı.
AMM KONGRESİNDE 15 TEMMUZ KONUŞULDU
FIM Kongresi'nin yanı sıra Berlin'de Akdeniz Motosiklet Birliği'nin de kongresi yapıldı. FIM Avrupa Başkanı Wolfgang SRB ve FIM üyesi Akdeniz ülkelerinin katıldığı toplantıda Başkan Jean Pierre Mougin 2016 sezonu hakkında bilgi verdi. Yoğun iş temposu nedeniyle Mougin başkanlığı bıraktığını açıkladı ve başkanlığa Fas Motosiklet Federasyonu’ndan Abdullah Laraichi seçildi.

Kongrede söz alan TMF Genel Sekreteri Hamit Dizman, FIM Kongresi'nde olduğu gibi bu toplantıda da TMF'nin 2016 sezonunu değerlendirdi. TMF Genel Sekreteri Dizman, toplantıda karamsar bir tablo çizilmesinin ardından insanlık için imkansız diye bir şeyin olmadığını ifade ederek, "2016 sezonu Federasyonunuz açısından başarılı geçti. Tabi bu o kadar da kolay olmadı. Teknik aksaklık ve sakatlıklara bir de 15 Temmuz'da FETÖ Terör Örgütü'nün gerçekleştiremediği darbe girişiminin psikolojik problemleri de eklendi. Demokrasi için herkes gibi sporcularımız da sokakta ve meydandaydılar. Tüm bu sıkıntılara rağmen sporcularımız yarış ve antrenmanlarına geri döndüler ve şampiyon olmayı, iyi derecelerle Avrupadan ses getirmeyi başardılar. Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport'ta 5. kez ipi göğüsledi. Harun Çabuk Avrupa Gençler Kupası’nda 3. oldu. Toprak Razgatlıoğlu sezon başında yaşadığı saklığa rağmen pek çok yarışta kürsü yaptı. Genç sporumuz Can Öncü Rookies Cup elemelerini iyi bir dereceyle bitirdi. FIM Asya Asya Yetenek Kupası’nda Can Öncü, Deniz Öncü kardeşler ve Bahattin Sofuoğlu gelecek için başarılı derecelere imza attılar. Yamaha R6 Cup'ta yarışçılarımız vardı. Sporcularımıza bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum ve onlarla aynı çatıda olmaktan onur duyuyorum. FIM, FIM Avrupa ve AMM (Akdeniz Motosiklet Birliği) ailesi ile birlikte çalışmaktan memnunuz. Genç bir federasyonuz her yıl üstüne koyarak geliyoruz. Sizlerle daha mutlu daha huzurlu günlerde çalışmak dileğiyle herkese teşekkür ediyorum" dedi.

KONGREDEN NOTLAR
* Yunanistan Federasyonu Başkanı Stylianos Korelis, Akdeniz Motosiklet Birliği'nin (AMM) Asbaşkanlığına seçildi.

* TMF Genel Sekreteri Hamit Dizman Sportif Komisyon Başkanlığına seçildi.

* Yunanistan Federasyonu ile birlikte Akdeniz ülkeleri arasında Motokrosta Milli Takımlar kurularak bu düzeyde şampiyona yapılması için fikir alışverişi oldu ve harekete geçildi.

* 2018 yılında İspanya'nın Tarragona şehrinde düzenlenecek Akdeniz Oyunları'nda "trial" dalında motosiklet branşını oyunlara katabilmek için düğmeye basıldı.

Bu haber 1398 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Merkez Hakem Kurulu 2018 Yılı Hakem Seminerleri’nin ilkini Muğla, Antalya ve İ...

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı Türkiye’de 01-02 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) biletleri satışa çıktı.
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu