Kenan Sofuoğlu İtalya'da Telafi Peşinde - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu İtalya'da Telafi Peşinde

 13 Mayıs 2017, 19:21  

Kenan Sofuoğlu İtalya'da Telafi Peşinde

Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın İtalya yarışında zirveye ortak olmak için kaçırdığı puanları telafi etmeye çalışacak.

 

Dünya Supersport Şampiyonası'nda bütün rekorları elinde bulunduran milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, bu hafta sonu İtalya’ya birincilik için gidecek. Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 5. yarışı 14 Mayıs Pazar günü İtalya’nın İmola Pisti’nde (4,936 km) yapılacak. Bütün sorunları geride bırakıp, Hollanda yarışıyla birlikte tekrar birincilikle dönen Kawasaki Puccetti Racing takım pilotu Kenan Sofuoğlu, İtalya’da kaçırdığı puanları telafi etmeye çalışacak. Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu'nun 5. sıradan start alacağı İtalya yarışı, 14 Mayıs Pazar günü TSİ 12:30’da İmola Pisti’nde koşulacak.

Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 118 yarışta 79 kez ödül kürsüsüne çıktı. Sofuoğlu, 39 kez birinci olurken, 29 kez de tur rekoruna imza attı.

"ZAFERLE DÖNERSEM ŞAMPİYONLUK İÇİN BİR IŞIK DOĞAR"
İtalya’da elinden geleni yapacağını, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı da yarışa davet ettiğini belirten Kenan Sofuoğlu, "Bakanımız, İslami Dayanışma Oyunları için hafta sonu Azerbaycan’a gideceğini ve yarışa da gelmeye çalışacağını söyledi. İnşallah Bakanımız da gelirse İtalya yarışını kazanmaya çalışacağız. İtalya yarışından zaferle dönersem şampiyonluk için bir ışık doğar. Şu anda hava şartlarının ne olacağını da bilmiyoruz. İtalya’da yağmur gösteriyor. Burada hem yağmurlu hem de kuru havada çalışmalarımı sürdürüyorum." Sofuoğlu, takımında morallerin çok yüksek olduğunu aktararak, "Benim yokluğumda çok iyi dereceler elde edememişti takım. Rabbim, sağlam bir şekilde Hollanda yarışından zafer almamızı nasip etti, bu takım açısından da çok iyi moral oldu. İtalya’da da inşallah böyle bir başarıyla devam edip iyi bir yerde bitirmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 4. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 9 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) - 65 puan
2. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 45
3. Roberto Rolfo (İtalya) - 41
4. Patrick Jacobsen (ABD) - 39
5. Kyle Ryde (Büyük Britanya) – 36
6. Federico Caricasulo (İyalya) – 35
7. Jules Cluzel (Fransa) - 29
8. Niki Tuuli (Finlandiya) - 27
9. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) 25

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
14 Mayıs: İtalya-Imola
28 Mayıs: İngiltere
18 Haziran: İtalya-Misano
20 Ağustos: Almanya
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar17 Eylül: Portekiz
1 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: KatarBu haber 1133 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu