Sporcularımız Romanya'dan Kupalarla Döndü - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Romanya'dan Kupalarla Döndü

 22 Mayıs 2017, 13:32  

Sporcularımız Romanya'dan Kupalarla Döndü

Romanya’da yapılan Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nda Ali Efe Yeğin ve Osman Pandır kürsüye çıkarken, takım sıralamasında Türkiye üçüncü oldu.

 

Romanya’da yapılan Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nda Ali Efe Yeğin ve Osman Pandır kürsüye çıkarken, takım sıralamasında Türkiye üçüncü oldu.
Balkan Motosiklet Birliği Avrupa Pist Şampiyonası’nın 5. ve 6. Ayak yarışları Romanya’da düzenlendi. MotorPark’ta yapılan şampiyonada Formula 600 sınıfına sporcularımız damgasını vurdu. Bu sınıfta yapılan 9 turluk her iki yarışta da Ali Efe Yeğin birincilik ve ikincilik kürsüsüne çıkarken, Osman Pandır’da Pazar günü üçüncülüğü elde etti. Formula 600 sınıfında 7 yarış sonunda oluşan genel klasmanda Ali Efe Yeğin 141 puanla lider durumda bulunuyor. Yeğin’i Bulgar sporcu Krasimir Mihaylov 138 puanla takip ediyor.

F1000 sınıfında mücadele eden sporcularımızdan Fatih Şahin 5., Öner Önal 16. ve Avni Pala’da 19. sırada yer aldı. Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan ve Makedonya’dan yarışçıların katıldığı BMU Avrupa Pist Şampiyonası’nda takım sıralamasında ise takımımız üçüncülüğü elde etti.Bu haber 504 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu