Yarışlar Öncesi Flyboardlu Tanıtım - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Yarışlar Öncesi Flyboardlu Tanıtım

 03 Haziran 2017, 09:50  

Yarışlar Öncesi Flyboardlu Tanıtım

Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Afyon Motor Sporları Merkezi’nde bu hafta sonu gerçekleştirilecek Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın tanıtımı Akarçay'da yapıldı.

 

Motor sporlarında dayanıklılığın ön plana çıktığı şampiyona öncesi Akarçay'da düzenlenen tanıtım programına, Türkiye şampiyonu İzzet Kazdal, Sinan Memnun, İslam Yıldız ve Türkiye Flyboard Şampiyonu Uğur Piro’nun gösterisi damga vurdu. Ülkemizde son yıllarda yayılmaya başlayıp, üç sezondur Türkiye Şampiyonası’na dahil edilen Flyboard’da 2016 şampiyonu olan Uğur Piro flyboard gösterisi ile adeta nefes kesti.

"KOKARÇAYI AKARÇAY'A DÖNÜŞTÜRDÜK"
Burada yarışlarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tanıtım programının yapıldığı Akarçay'ı 2012 yılında ödül kazanacak şekilde düzenleyerek ve rekreasyonunu yaparak, 2013 yılında hizmete açtıklarını söyledi. Rekreasyon öncesinde Akarçay'ın bataklık, sinek ve koku üreten görsel kirlilik oluşturan bir dere olduğunu hatırlatan Başkan Çoban, "Allah'a hamdolsun Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun destekleri, Belediyemizin olağanüstü harcamasıyla kokarçay olarak bilinen bu dereyi, böylesine güzel etkinliklerin yapıldığı Akarçay'a dönüştürdük" dedi.

YARIŞLAR NTVSPOR'DAN CANLI YAYINLANACAK
Akarçay'da daha önce tekne gezintisi, kano yarışları ve benzeri aktiveler yapıldığını kaydeden Başkan Çoban, Akarçay'da ilk kez bu tanıtım programıyla su sporlarından olan flyboardın da yapıldığını gösterdiklerini ifade etti. Ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi olarak, geçen yıl Spor Kompleksi arazisi içerisinde Motor Sporları Merkezi oluşturduklarını ve ilk yılında Motokros Şampiyonası'nın finali ile Süper Enduro Şampiyonası'na ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Çoban, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışının da bu hafta sonu ilimizden başlayacağını kaydetti. Bu yarışlarda kendileriyle işbirliği yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu'na ve yetkililerine teşekkür eden Başkan Çoban, yarışların ikinci gününün (4 Haziran Pazar günü) NTVSPOR’dan saat 13:00-14:30 arası naklen yayınlanacağını söyledi.Bu haber 509 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu