Çocuklara En Güzel Karne Hediyesi; Motosiklet - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Çocuklara En Güzel Karne Hediyesi; Motosiklet

 10 Haziran 2017, 17:18  

Çocuklara En Güzel Karne Hediyesi; Motosiklet

Mersin Motosiklet Spor Kulübü, Çocuk Esirgeme Kurumu Evleri’nde kalan çocuklara karne hediyesi olarak motosiklet eğitimi verdi. Çocuklar gün boyu motosiklet sürmenin keyfini yaşadı.

 

Mersin’de 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK) üyeleri, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte çocuklar eğitmenler tarafından tüm ekipmanlar giydirilerek gün boyu motosiklet sürdü. Yapılan etkinlikte çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, etkinliği düzenleyen motosiklet kulübü üyeleri duygu dolu anlar yaşadı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Yusuf Güder, “Böyle anlamlı etkinliklerde bulunmak bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımızı huzurlu ve mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Bu etkinliğin yaşanmasına sebep olan tüm MESK ailesine ve bizlere bu motorları göndererek faaliyetin yaşanmasına vesile olan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’a desteklerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyor; çocuklarımıza da başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.
UMU: “BU ÇOCUKLAR BİZİM”
MESK Başkanı Ganim Umu, “Bizim geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızı bu önemli günde yalnız bırakmak istemedik. Onlara kendilerini özel hissettirmek ve mutlu olmalarını sağlamak her bireyin görevi olduğunu düşünüyorum. Hayata yeni yeni adım attıkları bu süreçlerde öncelikli olarak iyi insan olmalarını temenni ediyorum. Bu özel çocuklarımıza devletimiz gereken desteği fazlasıyla zaten sunuyor. Biz de motor sürmelerini sağlayarak onlara biraz olsun farklı bir gün yaşatmak istedik. Tüm çocuklarımıza kurumum ve şahsım adına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZA ÇOK GÜZEL BİR ÖDÜL OLDU”
Yapılan etkinliğin kendilerini ve çocukları çok mutlu ettiklerini belirten Mersin Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Faruk Azgıt “Yurdumuzda 0-12 yaş arası toplam 83 çocuğumuz bulunmakta. Her türlü ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanan çocuklarımızın karne gününde en güzel hediyeyi aldılar. Çocuklarımıza böylesi güzel bir etkinlikte sevinci yaşattığınız, hepsini mutlu ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız kendi aralarında konuşurken kulak misafiri oldum. Aldıkları en güzel karne hediyesi olduğunu konuşuyorlardı. Çocukları mutlu etmek kadar güzel bir şey yok. Sizler de isterseniz bu tarz etkinlikleri daha fazla yapmak istiyoruz” dedi.Bu haber 1045 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu