Kenan Sofuoğlu 4'te 4 Yapmak İstiyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu 4'te 4 Yapmak İstiyor

 14 Haziran 2017, 09:48  

Kenan Sofuoğlu 4'te 4 Yapmak İstiyor

Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun 7. Ayağında İtalya’da piste çıkacak.

 

Avustralya, Tayland, İspanya, Hollanda, İtalya ve İngitere’de koşulan ilk altı yarışın ardından sezonun 7. etabı, İtalya’nın 4 bin 226 metrelik Misano Pisti’nde yapılacak. Serbest antrenmanların 16 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek İtalya yarışının sıralamaları ise 17 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Sezonun 6. Yarışı 18 Haziran Pazar günü TSİ 12.30’da koşulacak.

Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 120 yarışta 81 kez ödül kürsüsüne çıktı. Sofuoğlu, 41 kez birinci olurken, 29 kez de en hızlı tur rekoruna imza attı.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Avustralya’da yapılan sezonun ilk yarışını, Factory Vamag sürücüsü İtalyan Roberto Rolfo, Tayland’daki ikinci etabı GRT Yamaha takımından İtalyan Federico Caricasulo, İspanya’daki üçüncü yarışı ise GRT Yamaha takımından Fransız Lucas Mahias kazanmıştı. Sakatlığı nedeniyle sezonun ilk iki yarışını kaçıran, 3. Ayakta da yarış dışı kalan Kawasaki Puccetti takımından milli motosikletçisi Kenan Sofuoğlu Hollanda, İtalya ve İngiltere yarışlarını ilk sırada tamamlayarak şampiyona liderliği için şansını sürdürmüştü.

"SEZONU ŞAMPİYON OLARAK BİTİRMEK İSTİYORUM"
Süpersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sezon başında yaşadığı sakatlık nedeni ile 3 yarışta puan kaybettiğini hatırlattı. Klasmanda 75 puanla ikinci sırada yer aldığını belirten Sofuoğlu, hedefinin birinciliğe yükselerek sezonu şampiyon kapatmak istediğini söyledi. Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Sezon başında sakatlık yaşadım ve 3 yarışı tamamen kaybettim ve rakiplerime göre 75 puan açığım vardı. Ama son 3 yarışta sakatlığı atlatıp üst üste yarış kazanmamla o 75 puan farkı şu an 30 puana kadar düşürdüm. Şampiyon olabilir miyim? Mümkün ama çok zor.

Fransız pilot sürekli puana yarışıyor ve sürekli ikinciliği kabulleniyor. Ona ikincilikler yetiyor. Tabii motor sporları bir aksilik yaşayabilirsiniz, teknik bir sorun yaşayıp puan dışı kalabilirsiniz. O yüzden önümüz açık. Yarın sabah İtalya’ya gidiyorum. İtalya yarışını kazanırsam puanı 25’e düşürüyorum ki artık çemberin içine girdim demektir. Genel klasmanda ikinciliğe yükseldim ama bizim derdimiz ikinci bitirmek değil. Bitireceksek şampiyon bitirmek istiyoruz. Zor bir şampiyona bu sezon. Ama önemli olan sonunda ne olduğu. Şu an 3 şampiyonluk üst üste aldık ama benim planlarım üstü üste zaferlerime devam etmek. Sezon sonunda bir şampiyonluk varsa bunun mücadelesini vermek istiyorum” dedi.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 6. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) - 105 puan
2. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) - 75
3. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 68
4. Jules Cluzel (Fransa) - 55
5. Patrick Jacobsen (ABD) - 55

MARKALAR SIRALAMASI
Sezonun 6. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Yamaha - 130 puan
2. Kawasaki - 112
3. MV Agusta - 77

TAKIMLAR SIRALAMASI
Sezonun 6. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. GRT Yamaha Official WorldSSP Team - 140 puan
2. Kawasaki Puccetti Racing - 129
3. Kallio Racing - 95

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
18 Haziran: İtalya-Misano
20 Ağustos: Almanya
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar

Bu haber 932 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu