Azdavay Uluslararası Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali Toplantısı Yapıldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Azdavay Uluslararası Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali Toplantısı Yapıldı

 26 Temmuz 2017, 10:29  

Azdavay Uluslararası Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali Toplantısı Yapıldı

Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali ile Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in katılımıyla yapıldı.

 

Kastamonu’nun Azdavay ilçesi bu sene üçüncü kez Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediyesi’nin destekleri ile Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilecek festivalin tanıtım toplantısı Kastamonu’da düzenlendi. Toplantıya Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Kastamonu İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdoğan Akbıyık ve TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke katıldı.

VALİ KARADENİZ: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ
Festivalin hazırlanması aşamasında görev alan heyet tarafından bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ; “Her yıl olduğu gibi bu yılda Azdavay ilçemiz’in Suğla yaylasında 27 Temmuz itibari ile başlayacak olan geleneksel motosiklet ve doğa sporları festivalinin organize aşamasına gelindi. Özellikle ulusal düzeyde yapılan bu tip yarışmaların, ilimiz adının duyurulması ve turizmine katkı sağlamasında oldukça etkili olacağını düşünüyorum. Azdavay'da özellikle eko turizmi açısından çok büyük fırsatları içinde bulunduran bir ilçemizde bu etkinliğin yapılması da ayrı bir anlam taşıyor. Bu festival organizasyonun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, festivalimizin ilimize, Azdavay ilçemize, ilimiz turizmine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BABAŞ: AMAÇ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK OLMALI
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “Amaç sürdürülebilirlik olmalı. Biz de bu festivalde elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Festivale bütün Kastamonulu kardeşlerimizi davet ediyorum. Halkımız tarafından bize böyle talep gelmesi durumunda bunu karşılarız. Orada olabilecek diğer ihtiyaçlar konusunda da yardımcı olabiliriz. Bizim için önemli olan doğanın yapısı bozulmadan güzel bir organizasyon gerçekleştirilmesidir” dedi.

Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak; “Bu festivali doğayla buluşma olarak görüyoruz. Yıldan yıla inşallah Azdavay motor sporlarının merkezi olur. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” cümlelerini sarf etti.
BAŞKAN CİVELEK: YARIŞLAR RIDVAN OYAR ANISINA DÜZENLENECEK
Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde üçüncü kez Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Başkan Civelek, “Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali, Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediyesi’nin destekleri ile Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde organize edeceğiz. Bu sene üçüncüsünü yapacağımız festivalimizde; Motosiklet Turları, ATV Turları, Motosiklet Gösterileri, Folklor Gösterileri, Canlı Langırt, Sumo Güreşi, Çekme Basket, Paintball Turnuvası ve Mini Konserler olacak. Bu sene organizasyonun kalitesini bir adım daha öteye götüreceğiz.” dedi.

Festivalde yapılacak Superenduro GP yarışlarına da değinen Başkan Civelek, “Yarışçılar Azdavay’ı, halkımız da yarışları çok sevdi. Her sene daha güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu seneki yarışların bizim için farklı bir yanı da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden değerli Abana Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar anısına yapılacak olması. İnşallah Rıdvan Başkanımızı bu vesileyle bir kere daha anacağız.” diye konuştu.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ
Azdavay yarışında dereceye giren sporculara Azdavay Belediyesi tarafından para ödülü verilecek. Super Eduro GP ve Enduro Gençler (EG) sınıfının birincisi 1.000 TL, ikincisi 600 TL ve üçüncüsü 400 TL para ödülü alacak. Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Veteran (EV), Trial (ET) ve Enduro Kadınlar (EK) yarışın birincisi 800 TL, ikincisi 600 TL ve üçüncüsü de 400 TL para ödülü kazanacak.

Bu haber 453 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu