Antalya'yı Enduro Heyecanı Sardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Antalya'yı Enduro Heyecanı Sardı

 20 Kasım 2011, 19:12  

Antalya'yı Enduro Heyecanı Sardı

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 7. ayak yarışı Antalya'da Çakırlar Taş Ocağı mevkiinde düzenlendi.

 

Antalya Enduro Motosiklet Kulübü tarafından organize edilen yarışa 59 sporcu katıldı. Yüzlerce vatandaşın ilgi ile izlediği yarışlar, Toros Dağı’nın eteklerindeki enduro yarış parkurunda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen, profesyonel yarışçıların şovları ile geçti. Özellikle ekstrem etabında atlama parkurlarında sporcuların yaptıkları şovlar izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.
Ekstrem Test'den sonra Enduroda ise yarışçılar dar patikalardan, keçi yollarından oluşan orman bölümünü kat ettiler. Orman içinde tüm enduro tekniklerini uygulamaya çalışan yarışçılar, kurumuş nehir yataklarından geçerek finişe ulaşmaya çalıştılar. Ekstrem etabı 3 kez ve Enduro Test etapları da 2 kez geçilen yarışlar sonunda genel klasmanda Burak Özdemir ilk sırayı alırken, Serkan Özdemir ikinci ve Kunter Kuşçu da üçüncü sırayı aldı. Kategorilerinde ise E1A’da İsmail Özgül, E1B’de Mustafa Özkeskin, E2A'da Burak Özdemir, E2B’de Marco Barthel, E3A'da Serkan Özdemir ve E3B’de Chris Pascoe ilk sırayı aldı.
Bayanlar kategorisinde ise Burcu Özatamer 28 kmlik yarışta finiş görerek gün sonunda birincilik kupasını kaldırdı.
Ekstrem ve Enduro Test etapları yarışın en heyecanlı alanları olurken, padok alanının yanındaki Ekstrem Testteki yapay ve doğal engeller yarışçıları bir hayli zorladı. Bu etapta en iyi zamana Marko Barthel imza attı. Antalya merkezine yakınlığı nedeniyle Ekstrem Testini yüzlerce seyirci takip etti.


Bu haber 2415 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu