Kenan Sofuoğlu Liderliği Ele Geçirmek İstiyor! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu Liderliği Ele Geçirmek İstiyor!

 15 Ağustos 2017, 17:55  

Kenan Sofuoğlu Liderliği Ele Geçirmek İstiyor!

Milli Takımlar Kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 20 Ağustos Pazar günü Almanya'da yapılacak sezonun sekizinci yarışını kazanarak liderliği ele geçirmek istiyor.

 

Sakatlığı nedeniyle sezonun ilk iki yarışına katılamayan, bir yarışı ise tamamlayamayan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, daha sonra aldığı başarılı sonuçlarla sezonun ikinci bölümü öncesi lider durumda bulunan Lucas Mahias ile arasındaki 75 puanlık farkı 5'e düşürmeyi başardı. Sezonun sekizinci yarışı 18 Ağustos Cuma günü serbset antrenmanlarla başlayacak. 19 Ağustos Cumartesi günü Super Pole’nin ardından, 20 Ağustos Pazar günü saat 12:30’da sezonun 8. yarışı start alacak.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 7. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) - 105 puan
2. KENAN SOFUOĞLU- 100
3. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 76

MARKALAR SIRALAMASI
Sezonun 7. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Yamaha - 146 puan
2. Kawasaki - 137
3. Honda - 95

TAKIMLAR SIRALAMASI
Sezonun 7. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. GRT Yamaha Official WorldSSP Team - 156 puan
2. Kawasaki Puccetti Racing - 156
3. CIA Landlord Insurance Honda - 111

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
20 Ağustos: Almanya
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar
SOFUOĞLU: SEZON ARASINI İYİ DEĞERLENDİRDİM
Milli motosikletçimiz, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 20 Ağustos Pazar günü Almanya'da gerçekleştirilecek sezonun ikinci bölümünün ilk yarışı öncesi hazırlıklarını Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, adını taşıyan pistte sürdürüyor. Kenan Sofuoğlu, uzun bir aranın ardından sezonun yeniden başlamasının heyecanını yaşadığını söyledi. Sezona verilen ara boyunca antrenmanlarına devam ettiğini aktaran Sofuoğlu, "Bu tatil süresinde İtalya'da test yaptım, bu test çok önemliydi. 2018'de kullanacağımız bazı lastikleri deneme fırsatı bulduk. Bu haftayı da Sakarya'da antrenmanlarla geçirip Almanya yarışına hazırlanıyorum. Sezonun ikinci bölümünün ilk yarışı olan Almanya etabı, bizim için çok önem arz ediyor. Hiç şansım olmayan şampiyonada bir kapı açıldı, bir ışık doğdu ve genel klasman lideriyle aradaki farkı kapattım. Fransız pilotla şu anda aramda sadece 5 puan var." diye konuştu.

“ARTIK RAKİBİMİN NE YAPTIĞI ÇOK ÖNEM ARZ ETMİYOR”
Sofuoğlu, sezon başındaki puan kayıplarını kapattığını, dört yarış üst üste kazanarak puan farkını 5'e düşürdüğünü dile getirdi. Almanya'daki yarışı kazanmaya konsantre olduğunu belirten Kenan Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Artık rakibimin ne yaptığı çok önem arz etmiyor. Ben sadece kazanmaya çıkacağım. Şampiyonluk stresine çok girmek istemiyorum. Bu stres insana zor anlar yaşatıp hata yaptırabiliyor. Almanya etabında başarılı olursam genel klasmanda liderliğe yükseleceğim. Bunun bilinciyle iyi hazırlanıp Almanya'da zafer kazanmak istiyorum ve şampiyonada lider duruma gelmeyi hedefliyorum. Kalan 5 yarışta niyetim 3 ya da 4 yarış kazanabilmek. Eğer bunu başarırsam, final yarışının yapılacağı Katar'a rahat bir kafayla gitme şansı bulacağım. Elimden geleni yaparak 6. şampiyonluğun mücadelesini vereceğim. Almanya yarışını kazanırsam lider olacağım. Bu, imkansız gibi görünüyordu fakat son 4 yarışı kazanmak puan farkını kapatmamı sağladı. İnşallah Almanya'ya şampiyona liderliği için gidiyorum."

Bu haber 733 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu