Gözler Baja İle Düzce’ye Dönecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Gözler Baja İle Düzce’ye Dönecek

 17 Ağustos 2017, 16:07  

Gözler Baja İle Düzce’ye Dönecek

Düzce’de ikinci kez 06-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’nin tanıtımı İstanbul Vialand’de yapıldı.

 

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 06 – 10 Eylül tarihlerinde organize edilecek “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi”nin tanıtım toplantısı İstanbul Vialand’da düzenlendi. Dört gün 450 kilometrelik parkurda yarışçılar Düzce ve ilçelerinin muhteşem doğasında birbirinden zorlu etapları geçmeye çalışacak. Baja Rallisi’nin tanıtım toplantısına Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve sporcular katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yaptı. Başkan Uçar, “Motosiklet Federasyonu ve Düzce ili artık birbirini organizasyon olarak tamamlamaya başladı. Düzce, konum ve doğasıyla motosiklet sporuna çok elverişli bir yer. Bunu eylül ayında yapacağımız Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi ile yakından göreceğiz. Sporcularımız artık Düzce’yi benimseyip sevdi. Geçen seneden daha fazla sporcu Düzce’ye gelecek. Sezon başından bu yana yarışçılarımız Baja Rallisi’ni sabırsızlıkla bekliyor.” dedi. Başkan Uçar, "Bu organizasyona başlarken Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin himayelerini hep yanımızda hissettik. Yine aynı şekilde sayın valimizin ve belediye başkanımızın destekleriyle bu sene yine ulusal çapta ama uluslararası davetlilerin de olacağı şekilde gerçekleşecek. Ama bu 4 günde 450 kilometreyi açan parkurun geçiliyor olması Türkiye'de de uluslararası federasyonun takvimine girebilecek bir organizasyonun gerçekleşebileceği hakikatini de bize göstermiş olacak. Umut ediyorum ki Düzce'ye ve ilçelerine çok katkı sağlayacak bu organizasyon. Hem sporumuz için hem gençlerimiz için hem de turizm açısından çok büyük bir katkı ve gelişim sağlayacaktır" diye konuştu.
VALİ DAĞLI: İLİMİZİN TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Düzce’nin, sahip olduğu değerlerle turizmde hak ettiği yere gelmesi için çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi, sportif bir etkinlik olmasına rağmen, tamamen ilimizin spor turizmine katkı sağlayan bir organizasyon. Düzce ilimizin sınırları içerisinde yer alan 450 km’lik parkurla hem tarihi hem de doğal güzelliklerimizi bir kez daha gözler önüne sereceğiz.” dedi. Dört gün, dört farklı yarış etabıyla bütün Düzce’nin bir birine bağlanacağını belirten Vali Dağlı, “Organizasyondan sonra ekstrem spor meraklıları ve doğa severler bu bölgeler arasında kaybolmadan rahat geçiş sağlayabilecek. Bu sadece yarış amaçlı bir çalışma değil. Çalışmalarımız şehrin turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’ne katılacak sporcularımıza, ilimizin yaylalarını keşfetme ve eşsiz doğası içerisinde yarışma imkanı sunuyoruz. Baja Rallisi’nin düzenlenmesinde katkısı olan bütün çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.” diye koştu.
BELEDİYE BAŞKANI KELEŞ: HERKESİ DÜZCE’YE BEKLİYORUZ
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’ni bu sene ikinci kez yapacağız. Geçene sene Baja Rallisi’ni bütün olumsuzluklara rağmen Ömer Halis Demir etabıyla birlikte 15 Temmuz Şehitlerimiz anısına başarıyla düzenlemiştik. Bu sene ise Baja Rallisi’nin startı olan Düzce etabını Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok anısına yapacağız. Onları her zaman yüreğimizde ve yaptığımız işlerde yaşatacağız. Onlar bu ülke için en büyük mücadeleyi verdiler. O kahramanların isimlerini yaşatmalıyız. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.” dedi. Başkan Mehmet Keleş, “Bu sene organizasyon olarak çıtayı biraz daha yükselteceğiz. Ekip olarak bu organizasyonu ilimizde daha güzel nasıl yaparız diye uğraşıyoruz. Baja Rallisi’nin ilk senesinde 64 sporcuyu ağırladık ve bu yıl 100’ün üzerinde bir katılım bekliyoruz. Düzce olarak hem sporcularımızı hem de ailelerini ilimizi keşfetmek için Baja Rallisi’ne davet ediyorum.” diye konuştu.
BAJA RALLİSİ DÖRT GÜN 450 KM. SÜRECEK
Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilecek “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi” 06 – 10 Eylül tarihlerinde Düzce ili ve ilçelerinde yapılacak. Dört gün 450 kilometrelik parkurda yarışçılar Düzce’nin muhteşem doğasında birbirinden zorlu etapları geçecek. Sporcular, rallide Akçakoca’da 0 rakımdan, 2.000 rakımda bulunan Kardüz Yaylasına çıkarken, 5 gün boyunca 300 görevli organizasyon için çalışacak. Baja Rallisi 4 gün boyunca iki saat canlı olarak yayınlanırken, tv kanalları Düzce’den hergün yayın yapacak. Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi 4 ana kategoride koşulacak. • 450cc altı Motosiklet (R1) • 451 cc ve üstü Motosiklet (R2) (Raid) • ATV (R3) • UTV (R4) Ayrıca sadece R1 kategorisinde Ralli Gençler (RG) ve Ralli Kadınlar (RK) sınıfları yer alacaktır.Bu haber 510 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Merkez Hakem Kurulu 2018 Yılı Hakem Seminerleri’nin ilkini Muğla, Antalya ve İ...

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı Türkiye’de 01-02 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) biletleri satışa çıktı.
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu