Burdur'da Yarışlar Festival Havasında Geçti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Burdur'da Yarışlar Festival Havasında Geçti

 18 Eylül 2017, 12:04  

Burdur'da Yarışlar Festival Havasında Geçti

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışı, Burdur'da Göl Festivali kapsamında düzenlendi.

 

Burdur'da düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası 7 ülkeden 43 sporcunun katılımıyla yapıldı. Burdur Belediyesi'nin düzenlediği Göl Festivali kapsamında Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın ikinci ayağı Burdur Gölü'nde gerçekleştirildi.

ULUSLARARASI KATILIM
Şampiyonada Türkiye, Rusya, KKTC, Finlandiya, Güney Kore, Hollanda, Kolombiya, Kazakistan ve Tayland'dan 43 sporcu mücadele etti. Open Pro kategorisinde Kaan Şanver birinci, Serkan Kokol ikinci, Hakan Akgün üçüncü, Stock Pro 179 BG kategorisinde Mert İkiz birinci, Hakan Akgün ikinci, Hayri Yorgancı üçüncü, Stock Pro 180 Bg ve Üzeri kategorisinde Serkan Kokol birinci, Kahraman Aktaş ikinci, Bekir Uslu üçüncü oldu.

Kadınlar Kupası’nda Zeynep Daştan birinci, Şenay Cankurt ikinci, Yasemin Usta üçüncü oldu. Flyboard sınıfında Kahraman Aktaş birinci, Uğur Piro ikinci, Bekir Uslu üçüncü sırada yer aldı. FlyboardTurkey Burdur Kupası'nda Tayland'dan Suksan Tongthai birinci, Kolombiya'dan Daniel Guerra ikinci ve Kahraman Aktaş üçüncü oldu. Burdur Göl Kupası'nda ise Mücahit Cirit birinci, Levent Bayrak ikinci ve Burak Gencer üçüncü sırada yer aldı.

BAŞKAN ERCENGİZ: AMACIMIZ GÖLE DİKKAT ÇEKMEK
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Bu yıl Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın üçüncüsünü düzenliyoruz ve ikinci ayağına ev sahipliği yapıyoruz. Asıl amacımız kuruyan Burdur Gölü'ne dikkati çekmek. Uluslararası olan bu katılım bizim için heyecan verici. Amacımıza ulaşmada ne denli başarı elde ettiğimizi görüyoruz. Gelecek yıllar daha başarılı olacağımızı düşünüyorum." dedi.

Öte yandan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara Burdur Belediyesi Başkanlığı tarafından para ödülü dağıtıldı. Yedi farklı sınıfın birincisi 1.000 TL, ikincisi 750 TL ve üçüncüsü de 500 TL para ödülü kazandı.

Bu haber 193 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu