Süpermoto'da Tekerler Çocuklarımız İçin Döndü! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto'da Tekerler Çocuklarımız İçin Döndü!

 25 Eylül 2017, 11:43  

Süpermoto'da Tekerler Çocuklarımız İçin Döndü!

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. ayağı, Afyonkarahisar'da tamamlanırken yarışlar, "Koruyucu Aile" hizmetine dikkati çekmek amacıyla "Hayata birlikte tutunuyoruz" sloganıyla yapıldı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışlarda 33 sporcu, özel oluşturulan pistte hem asfalt hem de toprak parkurda mücadele etti. En hızlı isimlerin mücadele ettiği TMFGP sınıfında Yusuf Işık (KNN54-Husqvarna) birinci, Bahattin Sofuoğlu (KNN54-Kawasaki) ikinci ve Yasin Işık’ta (KNN54-Yamaha) üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım tarafından verildi.

"HAYATA BİRLİKTE TUTUNUYORUZ"
Yarışlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Afyonkarahisar İl Müdürlüğü iş birliği ile 'koruyucu aile' hizmetine dikkat çekmek amacıyla, “Hayata birlikte tutunuyoruz” ve “Her çocuğun bir ailesi olmalı” sloganıyla düzenlendi. Yarış sonunda, Afyonkarahisar'daki yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara çeşitli sürprizler yapıldı. Deneyimli sporcuların nezaretinde motorlarla asfalt parkurda tur atan çocuklar, hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşadı.
START ÇOCUKLARIMIZ İÇİN VERİLDİ
Şampiyonanın magazin startı, kent merkezinde bulunan Zafer Müzesi önünde verildi. Şampiyonanın startı, Akülke, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop tarafından verildi. Yarışlar, "Koruyucu Aile" hizmetine dikkati çekmek amacıyla "Hayata birlikte tutunuyoruz" sloganıyla yapıldı. TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, 33 sporcunun çeşitli kategorilerde yarışacağını ifade ederek şöyle konuştu: "Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nı Afyonkarahisar’da ilk kez düzenliyoruz. Ama bugünün anlamı çok daha büyük. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 'Koruyucu Aile' uygulamasına dikkati çekmek istiyoruz. Çocuklarımızın geleceği ve sahiplenilmesi için, Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz ile bu uygulamanın önemini vurgulamayı hedefliyoruz.Sporcularımız bunun için yarışacak."


SMA SINIFI
1.Batuhan Demiryol (AVMK-KTM)
2.Yusuf Işık (KNN54-Husqvarna)
3.Yasin Işık(KNN54-Yamaha)

S3 SINIFI
1.Bahattin Sofuoğlu (KNN54-Kawasaki)
2.Ata Kahvecioğlu (Smyrna-KTM)
3.Emirhan Erkan (AVMK-Kawasaki)

SMB SINIFI
1.Caner Doğru (KNN54-Husqvarna)
2.Yasin Keklik (AVMK-KTM)
3.Erhan Adım (UMOK-Kawasaki)

65CC SINIFI
1.Baran Bulut Kocaman (FOSK-KTM)
2.Adem Işık (KNN54-KTM)
3.Mehmet Tuğrul (Sebaste-Kawasaki)

85CC SINIFI
1.Ares Bengiç (Smyrna-KTM)
2.Furkan Aykut (FOSK-KTM)
3.Taha Işık (KNN54-KTM)

KNN54 CUP
1.Ares Bengiç (Smyrna-Honda)
2.Kadir Erbay (KNN54-Honda)
3.Onur Işık (KNN54-Honda)

50CC SINIFI
1.Ahmed Buğra Geren (EMK-Honda)
2.Duru Aybüke Altan (EMK-Honda)

Bu haber 306 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu