İstanbul Park 24 Saat Hizmet Verecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İstanbul Park 24 Saat Hizmet Verecek

 10 Aralık 2011, 13:22  

İstanbul Park 24 Saat Hizmet Verecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, İstanbul Park pistinin kullanımı için çalışma içinde olduklarını söyledi.

 

Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Formula 1 takviminden İstanbul'un çıkarılmasının ardından herhangi bir organizasyonda kullanılmayan İstanbul Park pistiyle ilgili İstanbul Ticaret Odası'yla görüşmeleri olduğunu aktardı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş'la görüşmelerinin sürdüğünü belirten Uçar, ''Birkaç hafta içinde güzel mesajlar vereceğiz oranın kullanımıyla ilgili. Hem ulusal, hem de uluslararası çapta çalışmalarımızı deklare edeceğiz. Her zaman umut ettiğimiz gibi, o pistin 7 gün 24 saat Türk sporunun hizmetinde olması için çalışıyoruz'' diye konuştu.

BAŞKAN UÇAR’DAN KAWASAKİ CUP MÜJDESİ

Yeni sezonda Dünya Supersport Şampiyonası'nda İtalyan ekibi Lorenzini Kawasaki ile mücadele edecek olan Kenan Sofuoğlu'nun durumundan memnun olduklarını aktaran Uçar, ''Biz Kenan'ın şampiyon olacağı bir takım bulmasını istiyorduk. Kawasaki'den, teklif gelince, biz de memnun olduk. Kenan Sofuoğlu'nun bu kategoride yarışması projesini Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'ne sunduk. Bu teklifimiz kabul gördü ve bulunduğumuz duruma geldik'' ifadelerini kullandı. Federasyon olarak motosiklet altyapısını geliştirme çalışmaları kapsamında 250 cc'de Kawasaki Cup organizasyonunu başlatacaklarını vurgulayan Bekir Yunus Uçar, bu çalışmada da Kenan Sofuoğlu'nun önemli katkıları olacağını dile getirirken, ''Kawasaki Cup'ı en az 30 sporcu ile başlatacağız. Kenan'ın eğitim ve yarış amaçlı kullandığı pistte gerçekleşecek. Sporcuları Kenan çalıştıracak, eğitim verecek, yarış çizgisini öğretecek. Ulusal bir tecrübeden sonra uluslararası olan Kawasaki Cup'ın bir ayağını da Türkiye'ye getirmeye çalışacağız'' şeklinde konuştu.

Bu haber 2284 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu