Enduro Heyecanı Fethiye'de Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Heyecanı Fethiye'de Başladı

 10 Aralık 2011, 23:26  

Enduro Heyecanı Fethiye'de Başladı

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 8'inci ve son ayağı Fethiye Esenköy Mevkii'ndeki Akdeniz Off- Road Park'ta sıralama turlarının yapıldığı süper testle start aldı.

 

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 8'inci ve son ayağı Fethiye Esenköy Mevkii'ndeki Akdeniz Off- Road Park'ta sıralama turlarının yapıldığı süper testle start aldı.

Ferthiye Orman Spor Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 8'inci ve son ayağı Esenköy Mevkii'ndeki Akdeniz Off- Road Park'ta sıralama turlarıyla start aldı. Şampiyonaya katılan 47 sporcu, Pazar günü yapılacak yarışlara ilk sıralarda başlayabilmek için 600 metrelik ekstrem parkurundaki yapay engelleri geçmek için mücadele etti. Süper testte günün en hızlı ismi Kunter Kuşçu oldu. Araba, lastik, kaya, tomruk ve beton engelleri aşmaya çalışan sporcular, zaman zaman kaza yaptı. Sporcuların sıralama turlarındaki zorlu ve çekişmeli mücadelesi, seyircileri de heyecanlandırdı. Havanın güneşli ve güzel olmasını fırsat bilen Fethiyeliler ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen yarış severler süper testlere büyük ilgi gösterdi.
Pazar günü sabah başlayacak sezonun son yarışında, sporcular enduro, ekstrem ve motokros etaplarından oluşan toplam 33 kilometrelik parkuru tamamlamaya çalışacak. Parkurun 3 kilometresi enduro testi, 600 metresi süper ekstrem ve 29.4 kilometrelik kısmı ise motokros olarak koşulacak.

Bu haber 1949 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu