Van'da Çocuk Olmak! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Van'da Çocuk Olmak!

 20 Aralık 2011, 17:51  

Van'da Çocuk Olmak!

Van'da yaşanan depremlerin kötü anılarını silmeye çalışan çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Motosiklet Federasyonu'nca kurulan 700 metrekarelik çadırda depremin oluşturduğu stresi atmaya çalışıyor.

 

Kentte, 23 Ekim ve 9 Kasım'da meydana gelen depremlerin ardından oluşturulan çadır kentlerde barınan aileleri olumsuz psikolojiden uzaklaştırmak için kurulan etkinlik çadırlarına bir yenisi daha eklendi. Van-Erciş karayolundaki Et ve Balık Kurumu Çadır Kenti'nde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından çadır kuruldu. Depremzede ailelerin çocukları, çadırda motosiklet ve bisiklete binerek, patenle kayıyor. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, depremden hemen sonra kentteki 8 çadır kentte depremzedelere yönelik sosyal ve sportif etkinlikler düzenlemeye başladıklarını bildirdi.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın talimatı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın desteğiyle, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nca kurulan 700 metrekarelik çadırda 14 adet motosiklet ve 25 adet bisiklet bulunduğunu belirten Sinir, şöyle devam etti: ''Çocuklarımız sadece motosiklet ve bisiklete binmiyor, patenle kayıyor, judo, tekvando, masa tenisi, mini voleybol gibi sportif etkinliklere katılıyor. Ayrıca sinema sistemiyle film izleme imkânı buluyorlar. Diğer çadır kentlerdeki çocukları ve gençleri belli bir program dahilinde servislerle taşıyarak, onların da aynı imkanlardan yararlanmasını sağlıyoruz. Bir yandan bu çocukların deprem psikolojisinden uzaklaştırmaya çalışırken, diğer taraftan da bu sportif etkinliklerle yeni yetenekler keşfetme imkânı elde ediyoruz.''ÇADIR 15 MAYIS’A KADAR ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE

Türkiye Motosiklet Federasyonu antrenörlerinden Vehbi Ulusan çadırdaki etkinliklerin 15 Mayıs'a kadar devam edeceğini söyledi. Depremzede çocuklardan Esra Temen, bir haftada patenle kaymayı öğrendiğini dile getirerek, ''Daha önce hiç paten yapmadığım için ilk başlarda düşüyordum. Hocalarımızın verdiği derslerle artık ayakta durabiliyorum. Bu etkinlikler psikolojimiz için çok iyi'' dedi. Aydeniz Temel, katıldıkları etkinliklerle depremi unutmaya çalıştıklarını söyledi. Bisiklete ilk kez bindiğini belirten 9 yaşındaki Kader Kuşçu da, arkadaşlarıyla çok keyifli zamanlar geçirdiğini dile getirdi.
Kızıyla birlikte çadıra gelen anne Nurgül Zorlu, etkinliklerin çocukları için çok yararlı olduğunu ifade ederek, ''Depremden sonra çadırın darlığı ve okulların kapalı olması sebebiyle çocuklarımız sıkılıyordu. Burada eğlenerek stres atıyorlar. Kızım burada bisiklet sürmeyi öğrendi'' şeklinde konuştu.

Bu haber 2738 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu