İspanyol Coma 2012 Dakar'a Hazır - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İspanyol Coma 2012 Dakar'a Hazır

 23 Aralık 2011, 02:16  

İspanyol Coma 2012 Dakar'a Hazır

Dakar Rallisi için geri sayım başlarken, MRW KTM Takımı'nın tecrübeli yarışçısı İspanyol Marc Coma bu yılda ilk sırayı hedefliyor.

 

Takım arkadaşı Joan Pedrero ile uyum içinde çalıştıklarını söyleyen Dakar Rallisi’ni üç kez kazanan Marc Coma, “Geçen yıl büyük bir zafer kazanma başarısı gösterdik. Takım olarak tekrar bu sene finişi ilk sırada görmeyi umut ediyorum. Kesinlikle şartlar çok zorlu, ama takımımın da yardımı ve motorumuzla bunun üstesinden geleceğiz. Dakar’a Fas’ta hazırlandık. Çünkü, Güney Amerika'daki koşulların aynısı Fas’ta mevcut. İspanya’daki havayı da göz önüne alırsak, Fas’taki ortam çok iyiydi. Çöldeki kum tepeleri Güney Amerika'daki kumdan biraz farklı olmasına rağmen antrenman için çok idealdi” dedi.

Dakar Rallisi’nde uzun zamandır mücadele ettiğini belirten Marc Coma, “On yıl uzun bir süre ama çabuk geçti. Ama geçen zaman beni bir insan olarak ve bir sporcu olarak çok geliştirdi. Şimdi çok daha fazla deneyimim var ve bu yıl tüm meyveleri toplama zamanı” diye konuştu.

Bu haber 1311 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Dakar

Despres Mutlu Sona Çok Yakın

Despres Mutlu Sona Çok Yakın Dakar Rallisi'nin Nasca-Pisco etabını Helder Rodrigues kazanırken, genel klasmanda Fransız pilot Cyril Despres ...

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi Dakar Rallisi'nin 12. Etabı'nı İspanyol Marc Coma kazanırken, İspanyol pilot genel klasmanda da zirveye yer...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
 



 
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu