Dakar Yolcularını Uğurladık - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar Yolcularını Uğurladık

 25 Aralık 2011, 15:33  

Dakar Yolcularını Uğurladık

Dakar Rallisi’nde Türkiye'yi temsil edecek olan TMF Dakar Türk Takımı Arjantin'e gitti.

 

Arjantin, Şili ve Peru’da 1-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 33. Dakar Rallisi’ne katılacak Kemal Merkit, Şakir Şenkalaycı ve Selçuk Bektaş, THY ait bir uçakla Sao Paolo’ya oradan da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e geçecekler. Yıllardan beri Dakar Rallisi’nde Türkiye’yi temsil ettiğini ve artık bayrağı Şakir Şenkalaycı’ya teslim edeceğini belirten Kemal Merkit, “Genç sporcumuz Şakir Şenkalaycı da bizimle birlikte. Bu bayrağı kime devredeceğim hep soruluyordu, bu Şakir Şenkalaycı olacak. Bu sene üç kişilik ekibimizle Türk bayrağını Dakar’da bir kez daha dalgalandıracağız” dedi.
Dakar Rallisi’nde bu yıl bazı yenilikler olacağını belirten Kemal Merkit, “Daha önceki parkurda Arjantin-Şili-Arjantin yapılıyordu, şimdi ise Arjantin-Şili ve Peru’da yarışıp Peru’da finish alacağız. Yepyeni bir coğrafyada yepyeni bir yarış bizi bekliyor. Biz servissiz yarışanlar sınıfında yarışa katılıyoruz. Ekibimizdeki üç kişi de podyum başarısına sahip, dolayısıyla podyumun ilk üç basamağına çıkmayı planlıyoruz. Türkiye’ye yine bu havalimanında ilk üç kupayla dönmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
Dakar Rallisi’nde Türkiye’yi temsil edecek takımda yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Şakir Şenkalaycı ise şunları söyledi: “Kemal Merkit ağabeyi örnek alıyorum. Kemal Merkit de federasyona beni önerdi, federasyon benim gitmemde karar kıldı. Türkiye’yi temsilen üç kişi yola çıkıyoruz. Ödülleri alıp inşallah karşınıza çıkmak istiyoruz.”

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Dakar

Despres Mutlu Sona Çok Yakın

Despres Mutlu Sona Çok Yakın Dakar Rallisi'nin Nasca-Pisco etabını Helder Rodrigues kazanırken, genel klasmanda Fransız pilot Cyril Despres ...

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi Dakar Rallisi'nin 12. Etabı'nı İspanyol Marc Coma kazanırken, İspanyol pilot genel klasmanda da zirveye yer...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu