Vanda'ki Çocukların Artık Yüzleri Gülüyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Vanda'ki Çocukların Artık Yüzleri Gülüyor

 26 Aralık 2011, 11:58  

Vanda'ki Çocukların Artık Yüzleri Gülüyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun Van'daki eğitim çadırına çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın koordinesinde, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından kurulan çok amaçlı çadırdaki eğitimlere her yaştan çocuklar büyük ilgi gösterirken, ailelerde verilen hizmetten çok memnun. Et Balık Kurumu'ndaki çadır kentteki TMF eğitim çadırında çocuklar ve gençler her gün yapılan eğitim ve sinema salonundaki film gösterilerini ilgiyle takip ediyor. Yaşları 6 ila 14 arasında değişen çocuklara her gün motosiklet hocaları tarafından sürüş eğitimi veriliyor. Türkiye Motosiklet Federasyonu antrenörlerinden Vehbi Ulusan’ın ve Özgür Çiçek’in koordinatörlüğünde yapılan eğitimlerde çocuklar önce bisiklete binip sonra da motosiklet sürüş tekniklerini öğreniyorlar.

SİNEMADA HERGÜN İKİ FİLM OYNATILIYOR

Motosiklet eğitiminin ardından çok amaçlı olarak dizayn edilen TMF çadırında sinema gösterimleri yapılarak, minik depremzede çocukların hem üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmak hem de çocukların boş zamanlarında sıkılmamaları sağlanıyor. TMF çadırında ayrıca depremzede gençler ve çocuklar, eğitmenlerin gözetiminde kurulan orkestra tarafından çalınan Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halk oyunları ve halaylar çekiyor.
Çadır kentteki kadınların da buluşma alanı olan TMF çadırında, kısır günleri düzenlenerek kadınların sosyal hayattan kopmamaları sağlanıyor.

Bu haber 1842 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu