11 yaşında ama!... - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

11 yaşında ama!...

 31 Aralık 2011, 13:34  

11 yaşında ama!...

Süper Moto 85 cc'de Avrupa üçüncüsü olan Asrın Rodi Pak: Kenan Sofuoğlu gibi büyük bir motosikletçi olmak istiyorum dedi.

 

85 cc motosikletiyle ilk kez katıldığı Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda sezonu 3. olarak tamamlayarak Türkiye'ye süper Moto junior kategorisinde ilk kupasını getiren 11 yaşındaki Asrın Rodi Pak, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu gibi büyük bir motosikletçi olmak istediği söyledi.

Asrın Rodi Pak, Avrupa Şampiyonası'nda ilk kupasını kazandığı için mutlu olduğunu belirtti. Derslerini aksatmadan motosiklet sporuna devam edeceğini dile getiren Asrın Rodi Pak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''4.5 yaşındayken, anneme motosiklet sürüş eğitimi veren antrenör, benim motosiklet kullandığımı fark etmiş. Bisiklet sürmeden motosiklet sürmeyi öğrendim. Bu sene Avrupa Şampiyonası'nda 3. oldum. Gelecek yıl daha iyi çalışıp, birinci olmayı istiyorum. Hayalim Kenan Sofuoğlu gibi büyük bir motosikletçi olmak. Bunun için çok çalışıyorum.''

Ankara Enduro Motokros Kulübü Başkanı Mümtaz Pak ise oğlunun motosiklet tutkusunu her zaman desteklediğini dile getirerek, şunları kaydetti:
''Eşim motosiklet öğrenmek istedi. Ona motosiklet eğitimi veren arkadaş, oğlumun motosiklet kullandığını fark edip, 'Bu çocuk motosiklet kullanıyor' dedi. Biz de o an, yeteneğini fark ettik. 4.5 yaşından beri motosiklete biniyor. Her zaman kendinden yaşça büyük çocuklarla yarıştı ve derece aldı. Şu an yaşıtları arasında, free style atlayış yapabilen belki de tek sporcu. Biz de ailesi olarak onu her zaman destekleyeceğiz.''

Motosikleti ailelere önerdiğini dile getiren Mümtaz Pak, ''Çocukların koordinasyon becerisini büyük ölçüde artırıyor. Aynı anda birden fazla şeyi yapabiliyor. Bu derslerine de yansıyor. Derslerinde de çok başarılı. Tehlikeli gibi dışarıdan görülebilir ama önlemler alındığında diğer sporlar kadar tehlikeli. Asrın, pist dışında kask ve koruyucu kıyafetler olmadan asla motosiklete binmez. Binenleri de uyarır'' diye konuştu.

Asrın'ın başarıları
Motosikletle 4.5 yaşında tanışan Asrın Rodi Pak, 5 yaşında yaşında katıldığı 50 cc Türkiye Motokros Şampiyonası'nda üçüncü oldu. Asrın Rodi Pak, 2006 yılında aynı kategoride ikinci, 2007 yılında da Türkiye şampiyonu olmayı başardı.

2008 yılında 65 cc'ye geçen Asrın Rodi Pak, 2008, 2009 ve 2010 yıllarını Türkiye şampiyonu olarak tamamladı. Bu yıl da 85 cc'ye geçen Asrın Rodi Pak, Türkiye Şampiyonası'nda 17 yaşındaki Ulukan Ulu'nun ardından 2. oldu.

Asrın Rodi Pak, Avrupa Şampiyonası Süpermoto kategorisinde, Slovenya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve İtalya'da yapılan 85 cc yarışları sonunda üçüncülük kupasına ulaştı.

Bu haber 2617 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu