TMF Çadırı'nda Acıları Bala Dönüştürdüler - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF Çadırı'nda Acıları Bala Dönüştürdüler

 01 Ocak 2012, 12:51  

TMF Çadırı'nda Acıları Bala Dönüştürdüler

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Van'da depremzede vatandaşlar için düzenlenen yeni yıl etkinliklerine sporcular ve sanatçılarla katıldı.

 

Depremin ardından Van’da vatandaşların acılarını bir nebze unutturmak için iki ayrı çadır kentte Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) kurduğu etkinlik çadırlarında düzenlenen yeni yıl programlarında depremzede çocuklar gönüllerince eğlendi. Van Valiliği’nin koordinesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün TMF çadırında düzenlediği geceye Van Valisi Münir Karaloğlu, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Türkiye Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, Kolpaçino Bomba filminin başarılı oyuncusu Ebubekir Öztürk (Ganyotçu), federasyon yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Münir Karaloğlu geceye katılarak vatandaşlarla halay çekti ve çocukların sevincine ortak oldu. Etkinliklerde yapılan çekilişte 2 şanslı talihliye hediyelerini veren Karaloğlu, 2011 yılının son çeyreğinde acılar yaşayarak üzüldüklerini ancak dimdik ayakta olduklarını söyledi.
BAŞKAN UÇAR: HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Et Balık Kurumu Çadır kentindeki etkinliklerde depremzedelerle tek tek ilgilenen TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, her zaman Van halkının yanında olacaklarını belirtti. Depremden sonra birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacın olduğunu belirten Başkan Uçar, “Millet olarak hep bir arada olmamız gereken günler vardır. Gün birlik olma günüdür. Deprem olayından sonra ülkemizin her yerinden vatandaşın bir araya gelmesinin ne kadar önemli olduğunu bugün burada gördük. Bu sıkıntılı günlerde Allah’a şükür milletimiz bir araya gelerek Van için kenetlendi. Burada bulunan herkese teşekkür ederken, en büyük teşekkürü eğlence mekânlarındaki partiler yerine Van’a gelerek bizimle beraber olan sporcu kardeşlerime ediyorum. Bugün bizimle beraber olan Türkiye şampiyonu rallici Burcu Çetinkaya, dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve sanatçı kardeşimiz Ebubekir Öztürk’e yürekten teşekkür ederim” dedi. Deprem sonrası vatandaşların yaralarının Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde sarılacağını belirten Başkan Uçar, Van Valiliği ile Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne gösterdikleri yakın ilgi nedeniyle ayrıca teşekkür etti.

SOFUOĞLU: İNŞALLAH HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK

Depremzede çocuklara seslenen milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, 1999 Marmara depreminde Sakarya'da ailesiyle birlikte mucizevi bir şekilde kurtulduğunu belirterek, “Kaldığımız apartman yıkıldı. Ailenin 6 ferdi kurtulabildik. Binada kalan diğer insanlar vefat etti. O depremden sonra büyük bir bereket vardı. Her şey daha güzel oldu. İnşallah Van için de her şey güzel olur. Herkese iyi yıllar diliyorum'' dedi.
Geceye katılan rallici Burcu Çetinkaya ise, yılbaşı gecesinde depremzedelerle birlikte olmayı bir fırsat olarak gördüğünü ifade ederek, “Sizler çok zor zamanlar yaşadınız. Bugün burada sizlerle birlikte olmak başka yerde olmaktan çok daha iyidir' şeklinde konuştu.
Sanatçı Ebubekir Öztürk de, “Burada sizin karşınızda olmaktan çok heyecanlıyım.  Van’daki insanların yüzlerinin gülmesini istiyorum. Benim işim güldürmek eğer sizleri de biraz güldürebilirsem çok mutlu olurum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.
TMF’nin Et Balık Kurumu çadır kentinde bulunan eğitim çadırında düzenlenen yılbaşı etkinlikleri kapsamında yerel sanatçıların söylediği şarkılarla halaylar çekilirken, depremzede çocuklar için Hacivat-Karagöz, palyaço, stand-up ve sihirbaz gösterileri de yapıldı. Yeni yılın ilk saatlerine kadar devam eden farklı etkinliklere ilgi gösteren çocuklar gecede gönüllerince eğlendi. Çadır kentler arası futbol turnuvasında dereceye giren takımların kupaları ile hediye çekilişlerini TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve Türkiye Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya yaptı.
TMF’nin etkinlik çadırında gün boyu hocalar Vehbi Ulusan ve Özgür Çiçek çocuklara motosiklet eğitimi verdi.
75.Yıl Çadır Kenti’nde bulunan TMF’nin ikinci etkinlik çadırında da gün boyu çocuklara ve kadınlara yönelik faaliyetler düzenlendi. Etkinlik çadırını ziyaret ederek buradaki programa katılan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve Türkiye Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya ile Kolpaçino Bomba filminin başarılı oyuncusu komedyen Ebubekir Öztürk’e (Ganyotçu) depremzedeler büyük ilgi gösterdi.

Resim galerisi için tıklayınız

Bu haber 2606 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu