Dakar'da Bayrağımız Şenkalaycı'ya Emanet - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar'da Bayrağımız Şenkalaycı'ya Emanet

 05 Ocak 2012, 23:08  

Dakar'da Bayrağımız Şenkalaycı'ya Emanet

Dakar Rallisi'nin 5. gününde Türk takımında Selçuk Bektaş ve Kemal Merkit mekanik arıza nedeniyle yarış dışı kalırken, bayrağımızı finişe Şakir Şenkalaycı taşıyacak.

 

Motor sporlarının en önemli yarışı Dakar’a Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle katılan Kemal Merkit ve Şakir Şenkalaycı zorlu, yorucu ve sıcak çöl ortamında mücadelelerine devam ettiler. Dakar Rallisi’nin Chilecito-Fiambala etabı sabahın erken saatlerinde başladı. Toplam 416 km özel etabı 265 km olan zorlu parkuru Şakir Şenkalaycı 57. sırada toplam 14:40:04’lük derecesiyle tamamladı. Genç pilot, 19:46:15 ile genel klasmanda 55. sırada yer alıyor.
Dakar Rallisi'nin 5. etabında Çöl Kaplanı Kemal Merkit mekanik arıza sebebiyle yarış dışı kaldı. Motorunda yaşadığı sorunu çözemeyen 55 numaralı Merkit, organizasyon helikopteri ile Fiambala kamp alanına geldi.
SELÇUK BEKTAŞ 4. ETABI BİTİREMEDİ

8.370 km’lik yarışta her gün başka bir kaza ve yarış dışı kalan sporcu haberi gelirken, 153 numara ile yarışan Selçuk Bektaş 4. özel etap finişine 50 km kala motorunun radyatöründe yaşadığı problem yüzünden yarışa devam edemedi. Dakar Rallisi’ne İlk kez katılan Bektaş, 4. gün sonunda Dakar’a veda etmek zorunda kaldı.
Sporcularımızın sağlık durumları ve moralleri yerindeyken Şakir Şenkalaycı, Türk Bayrağını Dakar’da taşımaya devam edecek.
Dakar konvoyu yarın sabahın çok erken saatlerinde 4700 metre yüksekliklere tırmanarak Şili sınırını geçecek.

6 OCAK CUMA (6. Etap  Fiambala – Copiapo)

Yol Bölümü  394 km    
Özel Etap 247 km 
 
Güney yazı birçok sürprizi içinde barındırırken, sıcaklık derecesindeki düşüşten en çok gece yarısı Paso San Francisco dağına tırmanarak, 4.700 metrelerde sınırı geçecek motosikletçiler etkilenecek. Ralli’nin Şili’ye ulaşmasıyla Atakama Çölü’nün zorlu kurak ortamındaki sert zeminde özel etap gerçekleşecek. Sürücüler 4. kez rallinin rotasında yer alan Copiapo’nun kum tepelerine geçtiklerinde artık asıl düşünceleri yüksek sürat kontrolü değil kum tepeleriyle boğuşmak olacak. Dev kum yığınlarının dibine gömülüp kalmamak çok kabiliyet gerektiriyor. Bazıları bu zorluklardan kaçamayacaklar.

Bu haber 1467 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Dakar

Despres Mutlu Sona Çok Yakın

Despres Mutlu Sona Çok Yakın Dakar Rallisi'nin Nasca-Pisco etabını Helder Rodrigues kazanırken, genel klasmanda Fransız pilot Cyril Despres ...

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi Dakar Rallisi'nin 12. Etabı'nı İspanyol Marc Coma kazanırken, İspanyol pilot genel klasmanda da zirveye yer...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu