Şakir Şenkalaycı'nın Büyük Talihsizliği - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şakir Şenkalaycı'nın Büyük Talihsizliği

 12 Ocak 2012, 00:08  

Şakir Şenkalaycı'nın Büyük Talihsizliği

Dakar Rallisi'nde ülkemizi tek başına temsil eden Şakir Şenkalaycı, Iquique-Arica etabında kaza yaptı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteğiyle Dakar Rallisi’nde yarışan Şakir Şenkalaycı, 10. etapta büyük bir talihsizlik yaşadı. Şakir Şenkalaycı, 377 km’lik etaba iyi başlarken, 3. kontrol noktasından sonra düştü. Kolu çıkan Şenkalaycı’nın, dirsek kıkırdağı zedelendi.
Türkiye'den ilk kez 3 motosiklet sporcusunun katıldığı 33. Dakar Rallisi'nde Selçuk Bektaş 4., Kemal Merkit ise 5. etapta yaşadıkları mekanik arızalar sebebiyle yarışı bırakmak zorunda kalmıştı.
Dakar Rallisi’nin Iquique-Arica özel etabında yarışçılar, Tarapaca bölgesindeki çölde yüzlerce kilometreye varan kum tepelerini aştılar. Etabı sürpriz bir şekilde İspanyol Barreda Bort (Husqvarna) kazandı. Rallinin bütün etaplarında sürekli çekişen Coma (KTM) ve Despres (KTM) ise Bort’u peş peşe takip ederken, genel klasmanda Fransız Despres’in 21 saniyelik üstünlüğü devam ediyor.

12 OCAK PERŞEMBE (11. Etap  Arica-Arequipa)
Yol Bölümü 171 km
Özel Etap 538 km
     
MOTOSİKLETÇİLER KULÜBÜ YAKLAŞIYOR

Peru’lular ülkelerinde gelen Dakar Rallisi’nin ilk gününde 2 özel etap ve motosikletçiler için fazla km’lere şahit olacaklar. Nehir ve off-piste parkurlar arasında git gel yapılacak mücadele sonrasında kendileri için hazırlanmış olan biovackta Peru’yu keşfetmeden önce sürücüler arkadaşlık ortamının keyfini çıkaracaklar. 2007 Dakar Rallisi Fas etabı Foum Zguid’den beri denenmeyen konseptte kurulacak olan biovak yarış yönetimini de zorlayacak özellikte. Asistan araçları tamir alanına alınmazken, motosikletçiler ve quat sürücüleri birbirlerine yardımcı olabilecekler.

Bu haber 1866 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Dakar

Despres Mutlu Sona Çok Yakın

Despres Mutlu Sona Çok Yakın Dakar Rallisi'nin Nasca-Pisco etabını Helder Rodrigues kazanırken, genel klasmanda Fransız pilot Cyril Despres ...

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi Dakar Rallisi'nin 12. Etabı'nı İspanyol Marc Coma kazanırken, İspanyol pilot genel klasmanda da zirveye yer...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu