Şenkalaycı: Dakar'da Büyük İşler Yapacağız - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şenkalaycı: Dakar'da Büyük İşler Yapacağız

 12 Ocak 2012, 17:21  

Şenkalaycı: Dakar'da Büyük İşler Yapacağız

Dakar Rallisi'nde Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle mücadele eden sporculardan Şakir Şenkalaycı yarışı bitiremediği için çok üzgün.

 

Arjantin'de 1 Ocak'ta start alan 8 bin 391 kilometrelik zorlu Dakar Rallisi’nde, 10. etap yarışı devam ederken, 3. kontrol noktası geçişinden sonra düşüp kolu çıkan Şakir Şenkalaycı, “Finişe çok yaklaşmışken, talihsiz bir düşüş yaşadım. Etabı bitiremediğim için gerçekten çok üzgünüm. Ama bu da Dakar'ın acı gerçeklerinden. Sağlık durumum gayet iyi. Tıbbi anlamda hiç bir eksiğim yok. Herkesin içi rahat olsun” dedi.
Dakar’da dünyaca ünlü pilotlarla yarışmaktan çok büyük keyif aldığını belirten Şakir Şenkalaycı, “Dakar, hayatımın tecrübesi oldu. Burada geçirdiğim 10 gün boyunca inanılmaz bir tecrübe yaşadım. Dünya çapındaki pilotlarla mücadele etme potansiyelimizin farkına vardım. Uzaktan konuşmak çok kolaymış. Dün ve son 10 gün boyunca yaşadıklarım beni daha da motive etti. Seneye Dakar’da büyük işler yapacağız” diye konuştu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’da, Dakar’a devam etmek isteyen ama organizasyon komitesinin izin vermediği Şakir Şenkalaycı’yı cesaretinden dolayı kutlayarak, “Şakir Şenkalaycı kardeşimi gösterdiği cesaret ve Milli heyecanından dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

Şakir Şenkalaycı, 9. etap sonunda genel klasmanda 13.19.38'lik derecesiyle 44. sırada yer alıyordu. Türkiye'den TMF’nin desteğiyle ilk kez 3 motosiklet sporcusunun katıldığı 33. Dakar Rallisi'nde Selçuk Bektaş 4., Kemal Merkit ise 5. etapta yaşadıkları mekanik arızalar sebebiyle yarışı bırakmak zorunda kalmıştı.

Bu haber 1437 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Dakar

Despres Mutlu Sona Çok Yakın

Despres Mutlu Sona Çok Yakın Dakar Rallisi'nin Nasca-Pisco etabını Helder Rodrigues kazanırken, genel klasmanda Fransız pilot Cyril Despres ...

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi

Coma Zirveyi Tekrar Ele Geçirdi Dakar Rallisi'nin 12. Etabı'nı İspanyol Marc Coma kazanırken, İspanyol pilot genel klasmanda da zirveye yer...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu