Genç Yetenekler Sofuoğlu'nun Kanatları Altında - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Genç Yetenekler Sofuoğlu'nun Kanatları Altında

 17 Şubat 2012, 20:01  

Genç Yetenekler Sofuoğlu'nun Kanatları Altında

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, bir hayalini daha gerçekleştirdi. Red Bull Kanatlarımın Altında projesine katılan Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk Red Bull Rookies Cup Ön Elemeleri'ne gitmeye hak kazandı.

 

Dünya Şampiyonu Red Bull Sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun hayallerinden biri Red Bull Kanatlarımın Altında projesiyle hayata geçirildi. Türkiye’de motor sporlarının gelişimi için nitelikli sporcu yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Kenan Sofuoğlu’yla Red Bull Kanatlarımın Altında projesi 9-17 yaş arasındaki 14 genç sporcuya uluslararası standartlarda bir motosiklet eğitimi alma fırsatı sundu. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından belirlenen ve pist yarışlarında gelecek vaat eden 14 genç sporcu Türkiye’de ilk kez bir dünya şampiyonu tarafından verilen sıra dışı ve kapsamlı bir spor kampına katıldı.

Sofuoğlu, genç sporculardan şampiyonlar çıkarmak için özel bir eğitim kampı düzenledi. Genç katılımcıların sporu bir bütün olarak ele alması için fizyoterapi, motivasyon, fiziksel gelişim, sporda ilk yardım ve beslenme konularında önde gelen uzmanlar interaktif eğitimler verdi. Kamp boyunca verilen interaktif eğitimleri Red Bull Sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun düzenlediği sürüş teknikleri eğitimi takip etti.

Genç yetenekler, kamp boyunca hem başka yerde bulamayacakları bilgiler aldılar; hem de bir dünya şampiyonundan birebir eğitim alma imkanı buldular. Toprak Razgatlıoğllu ve Harun Çabuk eğitmenlerin proje sonundaki değerlendirmesiyle 28 Eylül’de Aragon’da düzenlenecek olan Red Bull Rookies Cup Ön Elemeleri’ne gitmeye hak kazandı. Burada başarılı olurlarsa motorsporlarının gelecekteki şampiyonlarının yetiştiği Red Bull Rookies Cup’ın 2013 yarışlarına katılmaya hak kazanacaklar.

Kampı değerlendiren Kenan Sofuoğlu, "Red Bull Kanatlarımın Altında projesinin amacı dünya şampiyonasında yarışacak gençler yetiştirmek. Zaten bu pistin yapılmasındaki en büyük amaç da buydu. Türkiye’yi dünyada temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi için onların çalışabileceği bir pist gerekiyordu. Bu projede iki gün gençleri yetiştirmek için bazı adımlar atıyoruz. İki gün içinde bu gençlerdeki gelişimi gördük. Tabii ki böyle projelerin sayısı arttıkça onları daha iyi hazırlayacağız. 2012 sezonu boyunca böyle projelerimiz olacak. Bu projelerimizi tamamladıktan sonra, inanıyorum ki sezon sonuna doğru dünya motosiklet camiasında çok önemli bir yeri bulunan Red Bull Rookies Cup’a sporcular yetiştirmiş olacağız" dedi.

Bu haber 2768 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu