Kenan Sofuoğlu İtalya'ya Gitti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu İtalya'ya Gitti

 29 Mart 2012, 12:47  

Kenan Sofuoğlu İtalya'ya Gitti

Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ikinci yarışı için İtalya'ya gitti.

 

Sezonun ikinci koşusunun yapılacağı İtalya Şampiyonası'nın Imola Pisti'nde 16 Mart'da resmi test antrenmanlarında, kaza yaparak dizi kırılan, Sofuoğlu, 1 Nisan'da yapılacak yarış için bu ülkeye gitti. Milli motosikletçi, sakatlığıyla ilgili bir sorunun olup olmayacağını cuma günü yapılacak resmi antrenmandan sora belli olacağını söyledi. Yaşadığı sakatlığın genel klasmandaki durumunu etkileyip etkilemeyeceğini İtalya yarışında göreceğini anlatan Sofuoğlu, "Şu an bir yarış yapıldı. Birinci durumdayım. Ama ikinci yarış İtalya'da . Durumumu İtalya yarışından sonra göreceğiz. Şuanda yüzde yüz hazır bir sporcu değilim. Vücudumda iki kırık var. Bu demek değil ki yarışamam ya da yarışa katılamam. Yarışa katılacam ve orada durumumu göreceğiz. İnşallah bu kırık çıkıklardan kurtulabilirsek iddiam büyük. İkinci yarışa katılacam. İnşallah güzel bir sonuçla Türkiye'ye geleceğiz" dedi.
Motosikletiyle ilgili bir sıkıntısının bulunmadığını ifade eden Sofuoğlu, 4-5 yarışa dizindeki platinle çıkacağını kaydetti. Platinin sezon ortasında alınacağını dile getiren Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Platin sezon ortasında alınacak. Onun alınması bir sıkıntı değil. Bir haftada düzelen bir durum. Önümüzdeki 4-5 yarışa platinli bir şekilde çıkmam gerekiyor. Motosikletle ilgili de bir sıkıntı yok. Motosiklet ilk yarışta potansiyelini gösterdi."
Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk koşusu olan Avustralya yarışını kazanan Kenan Sofuoğlu, genel klasmanda 25 puanla birinci sırada bulunuyor.

Bu haber 1894 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu