Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerine Alıştı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerine Alıştı

 03 Nisan 2012, 16:58  

Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerine Alıştı

Arap Yarımadası'nın en sıcak bölgesinde koşulan Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nde Şakir Şenkalaycı, iyi bir performans göstererek 2. Etabı 22. sırada tamamladı.

 

FIM 2012 Cross Country Dünya Şampiyonası'nın açılış ayağı olan 22. Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nde ülkemizi tek başına temsil eden Şakir Şenkalaycı, 283 km.'lik ADNOC Etabı'nı 450 kategorisinde 04.53'57'lik zamanıyla 22. sırada tamamlayarak, kendi sınıfında 23. sıraya yükseldi. Şenkalaycı, 2. etap sonunda motosiklet kategorisinde 09.45'06 ile Genel Klasmanda 26. sırada bulunuyor.
İkinci etabı değerlendiren Şakir Şenkalaycı, "Abu Dhabi Desert Challenge'nin (ADDC) ikinci günü sonunda genel klasmanda 26., kendi kategorimi de 23. sırada bitirdim. Uzun ve yorucu bir gün oldu. Bitmek bileyen çöl tepeleri ile sıcak birleşince insanı çok daha fazla yoruyor. Moralim yerinde. Çöle alıştıkça sürüş tempomu daha iyi kontol edebiliyorum" dedi.
Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nin 3. Etabında yarışçılar, en uzun ve en zorlu etap olan Kasr El Sarab'ta toplamda 420km.'lik çöl arazisini geçecekler.

Bu haber 1639 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu