Çöl Fırtınası; Şakir Şenkalaycı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Çöl Fırtınası; Şakir Şenkalaycı

 04 Nisan 2012, 15:07  

Çöl Fırtınası; Şakir Şenkalaycı

Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nin 3. Etabında Şakir Şenkalaycı, en uzun ve en zorlu etap olan Kasr El Sarab'ı 05.35'35 ile 17. sırada tamamladı.

 

Türkiye'de motosiklet sporunun en önemli isimlerinden Şakir Şenkalaycı, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 22. Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nin 3. Etabını 450 sınıfında 17. sırada bitirdi. Rallinin 345 km. ile en uzun özel etabı olan Kasr El Sarab'ı Honda CRF 450 motosikletiyle 05.35'35 ile geçen Şakir Şenkalaycı bu sonuçla Genel Klasmanda kendi sınıfında 15.20'41'lik zamanıyla 19. sıraya yerleşti. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük çölü Liwa'da gerçekleşen 3. etapta kırmızı kum tepeleri üzerinde yorucu bir günü geride bırakan Şakir Şenkalaycı, çöldeki yüksek ısı ve Abu Dabi'nin Batı Bölgesindeki zorlu araziyle de başarıyla mücadele etti. Şenkalaycı, rallide motosiklet kategorisinde 22. sırada bulunurken, İspanyol Marc Coma yarışı lider götürüyor.
Abu Dabi'de düzenlenen Çöl Mücadelesi'nin 4. Etabı olan Nissan'da yarışçılar, çölün 317 km.'lik en çetin arazisinde büyük kum tepelerini aşacaklar.

Bu haber 1677 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu