Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerinde Engel Tanımıyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerinde Engel Tanımıyor

 05 Nisan 2012, 14:02  

Şenkalaycı Abu Dabi Çöllerinde Engel Tanımıyor

Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 22. Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nin 4. Etabını Şakir Şenkalaycı 17. sırada bitirdi.

 

Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nin 4. Etabı Nissan'da yarışçılar, çölün 317 km.'lik en çetin arazisinde büyük kum tepelerini aşarken, Şakir Şenkalaycı 64 sporcunun start aldığı etabı 04:58:03 ile 17. sırada tamamladı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Batı Bölgesindeki kurak çöllerde sıcak havada yarışçılar, hem karmaşık kum tepeleriyle hem de fiziki yorgunlukla mücadele etti. FIM 2012 Cross Country Dünya Şampiyonası'nın açılış ayağı olan 22. Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nde ülkemizi tek başına başarıyla temsil eden Şakir Şenkalaycı, Nissan etabı sonunda 450 sınıfında 20 saat 18 dakikayla 16. sıraya yükseldi. Genel Klasmanda ise Şakir Şenkalaycı, Helder Rodriguez ve Alessandro Botturi gibi dünyaca ünlü pilotları geride bırakarak 17.sırada yer alıyor. Toplamda 2050 km.'lik Şampiyonanın lideri ise İspanyol Marc Coma (KTM).
Nissan etabını değerlendiren Şenkalaycı, "Ralli'nin en uzun gününü başarıyla bitirdim. Tüm sürücüler için gerçek bir mekanik ve fiziksel dayanıklılık testi oldu. Servis noktasına kadar olan 168km'lik bölümde süratli bir tempo yakalayabildim. Servis noktasından sonraki zorlu kum tepelerini daha rahat bir tempo ile geçerek finish gördüm. Günü, genel klasmanda 17, kendi gurubumda 16. sırada tamamladım. Yarın rallinin 287km'lik son etabı beni bekliyor" diye konuştu.
22. Abu Dabi Çöl Mücadelesi 6 Nisan Cuma günü 287 km.'lik özel etabla tamamlanacak.

Bu haber 1567 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu