Serez Yarışı Sporcularımıza Uluslararası Tecrübe Kazandıracak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Serez Yarışı Sporcularımıza Uluslararası Tecrübe Kazandıracak

 05 Nisan 2012, 16:28  

Serez Yarışı Sporcularımıza Uluslararası Tecrübe Kazandıracak

Türkiye Pist Şampiyonası 1. ayak yarışının Serez Pisti'nde yapılacağını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, bu tür organizasyonlarla sporcuların uluslararası tecrübe kazanmalarını sağladıklarını belirtti.

 

Türkiye Motosiklet Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, şampiyonanın 1. ayak yarışını 14-15 Nisan tarihlerinde Yunanistan'da yapacaklarını belirtti. Serez Pisti'nin Körfez ve İzmir pistlerinden, daha büyük ve daha güvenli olduğunu, ayrıca mesafe olarak da yakın olduğu için Yunanistan'ı tercih ettiklerini belirten Başkan Uçar, “Mevsim itibariyle şimdilik Serez daha uygun. Bundan sonraki yarışmaları İstanbul'da düzenlemek istiyoruz” dedi. Şampiyonaya Yunanistan ve çevre ülkelerdeki sporcuların da katılabileceğini kaydeden Başkan Uçar, şöyle konuştu: “Şampiyonanın yapıldığı gün Yunanistan'ın da bir şampiyonası varsa, onların şampiyonalarıyla bizimkini birleştirerek sporcular arasında daha büyük rekabet oluşmasına katkı sağlıyoruz. Bu rekabet de tabi ki yarışmada dakikalara ve saniyelere yansıyor. Birçok sporcumuzun bu tür rekabet yarışmalarında kendilerini geliştirdiğini gördük. Ayrıca sporcularımız da bu vesileyle uluslararası tecrübe kazanmış oluyor. Bu organizasyonlara özellikle, yurt dışı tecrübesi edinmeleri açısından küçük yaşlardaki sporcuları da götürüyoruz.”

SEREZ PİSTİ'NİN MALİYETLERİ DAHA DÜŞÜK

Serez yarışının İstanbul Park'taki organizasyondan daha düşük maliyetli olduğunu belirten Başkan Bekir Yunus Uçar, “Motosikletlerin taşınması, yurt dışı çıkış ve katılım ücretlerini biz karşılıyoruz. Ulaşımın bize 10-12 bin Avro, konaklamanın da 5-6 bin Avro gibi bir maliyeti var. Geçen sene İstanbul Park'ta ise sadece pistin kiralanmasına 30 bin Avro ödeniyordu. Dolayısıyla Serez Pisti güvenlik ve maliyet açısından bizim için daha cazip bir duruma gelmiş oluyor” diye konuştu. Başkan Uçar, Serez yarışı için bugüne kadar 103 sporcunun kayıt yaptırdığını söyledi.

Bu haber 2525 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu