Sofuoğlu'na 'Değerler Platformu Ödülü' verildi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sofuoğlu'na 'Değerler Platformu Ödülü' verildi

 11 Nisan 2012, 16:55  

Sofuoğlu'na 'Değerler Platformu Ödülü' verildi

Denizli Servergazi Eğitim Kurumları tarafından, Dünya Süpersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu'na "Değerler Platformu Ödülü" takdim edildi.

 

Kenan Sofuoğlu'na ait, Sakarya'nın Akyazı İlçesindeki Kenan Sofuoğlu Yarış Pisti'nde gerçekleşen ödül töreninde konuşan Genel Müdür Recep Ali Yalçın uluslararası bir niteliği olan 'Değerler Platformu' ödülünü yılın değişik zamanlarında topluma ve insanlığa doğru örnek olan ve gençlere rol model olan insanlara takdim ettiklerini söyledi. Servergazi Değerler Platformu adına ödülü Genel Müdür Recep Ali Yalçın, Spor Koordinatörü Tolga Erten ve Servergazi'de okuyan Türk öğrencinin yanı sıra Tayvan, Azerbaycan, Somali, Kongo olmak üzere dört ayrı ülke uyruklu öğrenci verdi. Ödülün ilkini, İspanya'nın Sevilla Futbol Takımı'nda oynayan ve Mali'de yüz adet çocuğun beslenme, barınma, sağlık ve eğitim giderlerini tek başına karşılayan ünlü futbolcu Frederick Kanoute'ye verdiklerini hatırlatan Yalçın "Daha sonra, Hakan Şükür, Fatih Kısaparmak, Nimet Çubukçu, Harun Tokak gibi isimlere giden bu ödülü, en son Van depreminde yardıma gelen ve enkaz altından yaralı olarak kurtarılan, Japon gönüllü Miyoki Konnai'ye vermiştik. Bugün de bu değerli ödülü yine çok önemli bir isim olan Kenan Sofuoğlu Bey'e takdim etmekten büyük onur duyuyoruz. Kenan Bey'e aslında bu ödülü en başından beri vermek istiyorduk. Fakat yoğun yarış programlarından dolayı bu buluşma ancak bugün gerçekleşebildi" diye konuştu.
Kenan Sofuoğlu'nun Türkiye'yi yurt dışında yıllardır gururla temsil ettiğini vurgulayan Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü: "İki kez dünya şampiyonu olan Sofuoğlu bayrağımızı yurt dışında dalgalandıran isimlerden. Bu çok önemli. Fakat en az bu başarı kadar önemli ve değerli olan bir başka şey var ki o da, Kenan Bey'in ayağı kırılmasına rağmen yarışlara katılmaktan vazgeçmemesi, ülkemizi temsil etme azmi ve gayreti. Ayrıca bu olağanüstü başarılar karşında yitirmediği o mütevazi duruşu. Ülkemiz değerlerini, o şöhretine rağmen ilkeli bir şekilde temsil etmesi. Bizler eğitimciler olarak toplumda bu konuda doğru örneklere çok ciddi ihtiyaç duyuyoruz. Kenan Bey gibi toplumun önünde olup, gençlere doğru örnek olan isimlerle nesillerimizi geleceğe daha nitelikli hazırlayabiliriz."

SOFUOĞLU: ASIL ÖDÜLÜ SİZ HAKEDİYORSUNUZ

Aldığı ödülden büyük onur duyduğunu belirten Kenan Sofuoğlu ise asıl ödülü öğretmenlerin hakettiğini belirtti. Türkiye'de maalesef motor sporlarının hak ettiği ilgiyi göremediğinin altını çizen Sofuoğlu, "Avustralya'da dünya şampiyonu oldum, doğru düzgün basında yer almadı. Ayağımı kırdım, herkes haber yaptı." diyerek şöyle konuştu: "Murat124 aldım herkes haber yaptı, nişanlandım herkes haber yaptı. Kırık bacağımın değil, kazandığım yarışın ya da ülkemin İstiklal Marşı'nı okutmamın haber yapılmasını isterim. Sizlere teşekkür ederim. Bu ülkeye daha birçok Kenan Sofuoğulları lazım, hem ülkesini gururla ve başarıyla temsil edecek, hem de değerleriyle insanlara örnek olacak modeller yetiştirmeliyiz. Teveccühlerinden dolayı tüm Servergazi Ailesine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve velilerine teşekkür ederim, dualarınızı bizden eksik etmeyin."

Bu haber 1826 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu