2012 Pist Sezonunu Uluslararası Yarışla Açıyoruz - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

2012 Pist Sezonunu Uluslararası Yarışla Açıyoruz

 12 Nisan 2012, 11:11  

2012 Pist Sezonunu Uluslararası Yarışla Açıyoruz

Türkiye Pist Şampiyonası Uluslararası 1. Ayak Yarışı Türkiye Motosiklet Federasyonu organizatörlüğünde Yunanistan'ın Serez Pisti'nde düzenlenecek.

 

Uzun bir aradan sonra hız meraklıları hafta sonunu iple çekiyor. Uluslararası olma özelliği taşıyan Türkiye Pist Şampiyonası 1. Ayak Yarışı büyük bir heyecana sahne olacak. Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 14-15 Nisan tarihlerinde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilecek Uluslararası 1. Ayak Yarışı’na İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 109 sporcu kayıt yaptırdı.
Ulaşım ve konaklama gibi bütün masrafları TMF tarafından karşılanan Türkiye Pist Şampiyonası'nın açılış ayağında 1000 cc (A-B-C) ve 600 cc (A-B-C) kategorilerinde yarışlar gerçekleştirilecek. Serez Pisti’nde pilotlar, zorlayıcı 16 virajı ve 3 bin 186 metreyi en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacaklar. Uluslararası 1. Ayak Yarışı’na Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan ve Avusturya'dan yarışçıların da katılması bekleniyor.
13 Nisan Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 14 Nisan Cumartesi günü sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 15 Nisan Pazar günü ise motosikletçilerin nefes kesen mücadeleleri Serez Pisti’nde sahne alacak.

SEREZ PİSTİ (3 bin 187 metre)

Yunanistan’ın Serez şehrinin güney batısında yer alan Serez Pisti 1999 yılında açıldı. Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nin genişliği 12-15 metre arasında ve start düzlüğü uzunluğu da 662 metre. Motosiklet yarışları için teknik ve emniyet kurallarına göre tasarlanan pist, 3 bin 187 metre uzunluğunda ve 16 virajdan oluşmakta. Yarışların saat yönüne doğru koşulduğu pistte, 7 sol viraj ve 9 da sağ viraj bulunuyor ve çapları 40 ila 100 metre arasında değişmekte.Bu haber 2830 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu