Serez'de Serbest Antrenmanlar Yapıldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Serez'de Serbest Antrenmanlar Yapıldı

 13 Nisan 2012, 19:41  

Serez'de Serbest Antrenmanlar Yapıldı

Türkiye Pist Şampiyonası Uluslararası 1. Ayak Yarışı öncesi yapılan serbest antrenmanlara sporcular büyük ilgi gösterdi.

 

Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 14-15 Nisan tarihlerinde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilecek Uluslararası 1. Ayak Yarışı için İstanbul'dan hareket eden TMF kafilesi cuma sabahı kente ulaştı. Uzun bir aradan sonra yeniden start alan pist yarışları için heyecanlı olan sporcular, cuma günü yapılan serbest antrenmanlara büyük ilgi gösterdi. Kapalı havada koşulan antrenman turlarının son oturumunda yağmur yağmasına rağmen pilotlar günü iyi derecelerle kapattı.
Türkiye Pist Şampiyonası'nın açılış ayağında 14 Nisan Cumartesi günü 1000 cc (A-B-C) ve 600 cc (A-B-C) kategorilerinde sıralama antrenmanları yapılacak. Serez Pisti’nde pilotlar, 15 Nisan Pazar günkü sezonun ilk yarışı için ilk çizgiyi elde etmeye çalışacaklar.

SEREZ PİSTİ (3 bin 187 metre)

Yunanistan’ın Serez şehrinin güney batısında yer alan Serez Pisti 1999 yılında açıldı. Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nin genişliği 12-15 metre arasında ve start düzlüğü uzunluğu da 662 metre. Motosiklet yarışları için teknik ve emniyet kurallarına göre tasarlanan pist, 3 bin 187 metre uzunluğunda ve 16 virajdan oluşmakta. Yarışların saat yönüne doğru koşulduğu pistte, 7 sol viraj ve 9 da sağ viraj bulunuyor ve çapları 40 ila 100 metre arasında değişmekte.

14 NİSAN CUMARTESİ PROGRAMI Tıklayınız

Bu haber 2448 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu