Genç Dragcılar Sezona Tam Gazla Girdi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Genç Dragcılar Sezona Tam Gazla Girdi

 29 Nisan 2012, 19:40  

Genç Dragcılar Sezona Tam Gazla Girdi

Türkiye Motodrag Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Konya'da yapıldı. Altı ayrı kategoride eleme usulü ile koşulan adrenalini yüksek yarışlara 15 yaşındaki Hakkı Mert Yılmaz ve Kamil Kırbaş damgasını vurdu.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2012 yarış takviminde yer alan Konya Saraçoğlu'ndaki drag pistinde organize edilen 402 metrelik Motodrag Şampiyonası'nın birinci ayağına yarışçılar büyük ilgi gösterdi. Toplam 54 yarışçının start aldığı Türkiye Motodrag Şampiyonası 600-750 cc Standart 1, 1000-1300 cc Standart 2, 600 cc Street 1, 750 cc Street 1, 1000-1300 cc Street 2, Süper Street 2 olmak üzere 6 kategoride yapıldı. Yağmur nedeniyle pistin güvensiz hale gelmesi nedeniyle Jüri Kurulu 125 CC ile Pro Street 2 sınıflarındaki yarışları bir sonraki ayağa erteledi. İki gün boyunca binlerce yarış severin heyecanla takip ettiği motodrag yarışlarına ilgi büyük olurken, organizasyon renkli ve heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Farklı kategorilerde, güçlü motorların ok gibi fırlaması ile izleyenlerin heyecanı da doruğa çıktı.

İlk yarış, Standart 1 600-750cc’lik motor yarışları ile başladı. Bu sınıfta 15 yaşındaki genç yarışçı Hakkı Mert Yılmaz birinci olurken, Burak Yıldırım ikinci ve Mustafa Köprübaşı'da üçüncü oldu. Standart 2 sınıfında birinciliği Aytun Bozkurt kazandı. Mustafa Başköylü ikinci sırayı, Halil Alpaslan'da üçüncü sırayı elde etti. Street 1 600 CC'de Ziyattin Göktepe ilk sıraya adını yazdırırken, ikincilik Bülent Yılmaz'a ve üçüncülük de Fırat Çalhan'a gitti. Street 1 750 CC sınıfında ise yarışlar büyük heyecana sahne oldu. 15 yaşındaki genç sporcu Kamil Kırbaş gösterdiği performansla tribünleri ayağa kaldırarak, birinciliği elde etti. Bu sınıfta Ahmet Yılmaz ikinci ve Şevket Eryılmaz ise üçüncü oldu. Street 2 sınıfında ise Çetin Hilal birinci, Mahmut Cesur ikinci ve Altan Danışman'da üçüncü sırayı elde etti. Süper Street 2 sınıfında Doğan Kırbaş ve Burhan Kırbaş kardeşler ilk iki sırayı elde ederek günü tamamladılar. Bu sınıfta Cengiz Şimşek’de üçüncülüğü elde etti.

Standart 2 sınıfında mücadele eden 16 yaşındaki Furkan Eryılmaz birinci olmasına rağmen yapılan itiraz sonucu motorunu detaylı kontrol ettirmek istememesi üzerine Jüri Kurulu tarafından yarıştan diskalifiye edildi.

TÜRKİYE MOTODRAG ŞAMPİYONASI 1. AYAK SONUÇLARI TıklayınızBu haber 3779 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu