Ata Nurcan Piste Çıkmak İçin Can Atıyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Ata Nurcan Piste Çıkmak İçin Can Atıyor

 08 Mayıs 2012, 11:48  

Ata Nurcan Piste Çıkmak İçin Can Atıyor

İtalya’da kaza geçirdikten sonra kısa sürede iyileşen Türkiye Süpermoto Şampiyonu Ata Nurcan, pistlere tekrar geri dönüyor.

 

Süpermoto Dünya Şampiyonası’yla birlikte düzenlenen S2 kategorisi UEM Avrupa Şampiyonası’nda kaza geçiren Ata Nurcan, İtalya Şampiyonası ile tekrar start alacak. Kazanın ardından Türkiye’de tedavisi devam eden genç şampiyonun çenesini birbirine bağlayan plakalar çıkartıldı. Son kontrolleri yapılan Ata Nurcan, bu hafta sonu İtalya Uluslararası Süpermoto Şampiyonası’nın Battipaglia’daki ikinci ayağında start alacak.
Piste çıkıp yarışmayı çok özlediğini belirten Ata Nurcan, “Tekrar piste çıkacağım için çok mutluyum. Başıma gelen talihsiz olayı üç hafta gibi kısa bir sürede atlattım. Bunun için çok şükrediyorum. Üç hafta sonra tekrar piste çıkacağım ve kendimi ilk defa motosiklete binecekmişim gibi hissediyorum. Hafta sonu İtalya’da yarışmak için çok istekli ve arzuluyum. En kısa zamanda eski formumu yakalamak için elimden geleni yapacağım. Önümüzde çok güzel bir yarış takvimi var ve bir ay boyunca sürekli yarışlarda olacağım. Yarış aralarında antrenman yaparak eski formuma geri döneceğim” dedi.

KÖTÜ GÜNLER ARTIK GERİDE KALDI
Kazanın kötü etkilerinden kurtulduğu için çok sevinçli olan genç sporcu, “Aslında bakarsanız çok şanssız bir olay yaşadım. Ama her şeyde bir hayır vardır. Belki bu kaza olmasaydı daha büyük bir olay başıma gelebilirdi. Pistte yaşadığım olay aslında bana çok şeyler öğretti. Kötü günleri artık atlattım. Bu olaydan daha da güçlenerek çıkıyorum. Artık tek hedefim Türkiye’deki ve Avrupa’daki yarışları iyi derecelerle bitirmek” diye konuştu. Ata Nurcan, sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyleyerek sözleri şöyle tamamladı; “Sağlık durumum gayet iyi. Kazada çenemin elmacık kemiğine bağlı olan yerleri ve alt çene kemiğim üç yerden kırılmıştı. Şu an ağzımda üç tane platin bulunuyor ve üç hafta boyunca da çenem sürekli kapalı kaldı. Yiyecekleri sıvı olarak tükettim. Artık çenemi istediğim gibi hareket ettirebiliyorum. Kırılan dişlerim tekrar yerine takılacak. Bu hafta sonunda İtalya Şampiyonası’nda pistte olacağım.”

Bu haber 2006 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu