Enduro Rüzgarı Celil Boğazı'nda Esecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Rüzgarı Celil Boğazı'nda Esecek

 18 Mayıs 2012, 16:47  

Enduro Rüzgarı Celil Boğazı'nda Esecek

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 5. Ayak Yarışı Konya Cihanbeyli'de yapılacak. Türkiye’nin dördüncü büyük peri bacaları alanına sahip Celil Boğazı hem yarışçıların hemde seyircinin büyük ilgisini çekecek.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2012 Yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 5. Ayak Yarışı Ankara Hitit Motosiklet Kulübü organizatörlüğünde 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak. Kapadokya, Afyon ve Narman’dan sonra Türkiye’nin dördüncü büyük peri bacaları alanına sahip Cihanbeyli’ye bağlı Kuşça beldesi Celil Boğazı’nda, Ankara Hitit Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenecek Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak Yarışı enduro severlerin büyük ilgisini çekecek.
25 kilometrelik yarış parkurundan oluşan 5. Ayak Yarışı dört tur üzerinden koşulacak. Yarışta, sporcuları toplam 75 kilometrelik (3 tur) kötü yollar, patikalar, çölü andıran kumullar, dik yamaçlar, kum tepeleri, vadiler ve kayalıklardan oluşan bir parkur karşılayacak. 26 Mayıs Cumartesi günü yarışçıları Süper Test etabında; kaya havuzu, kütük rampa geçişleri, büyük lastikler, lastik salıncakları, kum havuzları, dere yatağı ve büz geçişleri gibi doğal ve yapay engeller bekliyor. 27 Mayıs Pazar günü ise kum zemine sahip Enduro test etabı kaya ve dere geçişiyle yarışçıları bir hayli zorlayacak.Enduro test 1: 4km, Enduro test 2: 3,5km ve Ekstrem test: 1km.'den oluşan yarışta bayan sporcularda mücadele edecek.
Ankara Hitit Motosiklet Kulübü, yarış parkuru dışında motosiklet festivalinin düzenleneceği kamp, sahne ve yiyecek-içecek stantlarıyla yarış severlere unutamayacakları bir hafta sonu yaşatacak.

TEŞ 5. AYAK PROGRAMI Tıklayınız

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN Tıklayınız
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI SINIF SONUÇLARI Tıklayınız
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI KULÜP PUAN DURUMU TıklayınızBu haber 3731 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu