Kuşça Böyle Bir Heyecan Görmedi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kuşça Böyle Bir Heyecan Görmedi

 26 Mayıs 2012, 23:26  

Kuşça Böyle Bir Heyecan Görmedi

Konya’nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Kuşça beldesinde peribacalarıyla meşhur Celil Boğazı, Türkşye Enduro Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor.

 

Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışı doğal güzelliğiyle bilinen Celil Boğazı’nda başladı. Yarış öncesi sıralama turları ve gösteriler yapıldı. Ankara Hitit Motosiklet Kulübü üyelerinden oluşan kalabalık bir motosikletli ekip Tuz Gölü’nü tanıtmak amacıyla göle bir gezi düzenleyerek günü burada geçirdi. Kuşça Belediye Başkanı İsmet Karaca, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle Ankara Hitit Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği yarış için başta belde halkının gereken desteği vereceğini kaydetti. Celil Boğazı'nda başlayan yarışta 60 yarışçı ter dökerken, yaklaşık 50 bin kişinin izlemesi beklenen 5. Ayak yarışının, konser ve bir çok farklı etkinlikle de festival havasında geçmesi planlanıyor.
25 kilometrelik yarış parkurundan oluşan 5. Ayak Yarışı dört tur üzerinden koşulacak. Yarışta, sporcuları toplam 75 kilometrelik (3 tur) kötü yollar, patikalar, çölü andıran kumullar, dik yamaçlar, kum tepeleri, vadiler ve kayalıklardan oluşan bir parkur karşılayacak. Kum zemine sahip Enduro test etabı kaya ve dere geçişiyle yarışçıları bir hayli zorlayacak.

TEŞ 5. AYAK PROGRAMI Tıklayınız

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN Tıklayınız
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI SINIF SONUÇLARI Tıklayınız
TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI KULÜP PUAN DURUMU Tıklayınız

Bu haber 2434 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu