Süpermoto'da Avrupa İkincisiyiz - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto'da Avrupa İkincisiyiz

 05 Haziran 2012, 15:30  

Süpermoto'da Avrupa İkincisiyiz

Bulgaristan’da yapılan Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Türkiye ikinci oldu. Pleven'de koşulan ikinci ayak yarışıda beş sporcumuz bayrağımızı başarıyla dalgalandırdı.

 

Bulgaristan’ın Pleven şehrinde düzenlenen UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın ikinci ayağında yarışçılarımız sıcak havaya rağmen başarıyla mücadele etti. Türk yarışçılar, Bulgaristan, Romanya ve Makedonya gibi ülkelerden gelen yarışçılarla kupa mücadelesi verdi. Dolna Mitropolia Pisti’nde Juniorlar sınıfında gelenek yine değişmedi ve SM 65CC sınıfında Öncü kardeşler ilk iki sırayı paylaştı. Can Öncü, SM 65CC sınıfında birinci olarak zirveye yerleşirken, kardeşi Deniz Öncü ise ikinci oldu.
SM 85CC sınıfında yarışan sporcularımız büyük bir şanssızlık yaşadı. Bu sınıfta sadece Harun Çabuk ikinci olarak podyuma çıktı. Geçen yarışta ikinci olan Asrın Rodi Pak ise dereceye giremedi.
Şampiyonada başarılı olduğumuz S3 sınıfında Mehmet Çelik ilk sırayı elde ederken, Uzay Bengiç üçüncü oldu. İlk ayak yarışında üçüncü olan Mehmet Çelik büyük bir çıkış göstererek S3 sınıfında zirvede yer aldı. Genç sporcu, Pazar günkü her iki yarıştan da birincilikle ayrılarak Avrupa şmapiyonluğu için büyük avantaj yakaladı. Bu sınıfta mücadele eden Uzay Bengiç ise üçüncü olarak bayrağımızı dalgalandırdı. Şampiyonada yarışan bayan sporcusu Nazlıcan Aydın 38 puanla günü 4. sırada tamamlarken, Batuhan Demiryol 5. ve Mert Gür de 6. oldu.Şampiyonanın OPEN sınıfında ise istediğimiz sonuçları bir türlü alamadık. İkinci ayak yarışının favorileri arasında yer alan Ata Nurcan ve Şakir Şenkalaycı hedefledikler sonuçlara imza atamadı. Ata Nurcan yarışı 4., Toprak Razgatlıoğlu 5. ve Şakir Şenkalaycı da Bulgaristan'dan 6. sırada ayrıldı. Ata Nurcan genel klasmanda 2. sırada yer alırken, Şakir Şenkalaycı 4. sırada bulunuyor.
Takım sıralamasında Türkiye, Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın 2. ayak yarışında Bulgaristan'ın ardından ikinci olurken, Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda ise Bulgaristan'la puanları paylaşmasına rağmen zirvede yer aldı. Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın Genel Klasmanında Türkiye ikinci ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın Genel Klasmanında da Türkiye 1. sırada yer alıyor.

AVRUPA ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN Tıklayınız
DOGU AVRUPA ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN TıklayınızBu haber 3239 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu