Yarışçılarımızın Dikkatine... - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Yarışçılarımızın Dikkatine...

 20 Haziran 2012, 12:38  

Yarışçılarımızın Dikkatine...

Doğu Avrupa ve Türkiye Pist Şampiyonaları'nın 3. Ayak yarışları için önemli duyuru...

 

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 3. Ayak yarışında sporcuları büyük bir sürpriz bekliyor. Motoran, SYM firması TMF GP'de birinci gelecek Türk yarışçıya motosiklet hediye edecek.


YARIŞÇILARIMIZIN 23-4 HAZİRAN 2012 İSTANBUL PARK 3. AYAK YARIŞI İLE İLGİLİ DİKKAT ETMESİ GEREKEN BİR TAKIM HUSUSLAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR:
22-23-24 Haziran tarihlerinde İstanbul Park pistinde düzenlenecek olan Türkiye Pist Şampiyonası 3. Ayak yarışına katılacak olan yarışçılarımız için;

• Pistin girişi 22-06-2012 Cuma günü 08:00'da açılacaktır.

• Teknik kontrol aynı gün (22-06-2012 Cuma günü) saat 09:00-13:00 arasında yapılacaktır. Numara ve her türlü problemi olan yarışçıların bu tarih ve saate kadar halletmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde antrenmanlara alınmayacaklardır.

• Yine aynı gün (22-06--2012 Cuma günü) 13:00 – 19:15 saatleri arasında serbest antrenmanlar yapılacaktır. Teknik kontrolden geçmemiş yarışçı serbest antrenmanlara katılamaz. Katıldığı tespit edilen yarışçı Jüri tarafından cezalandırılacaktır. Serbest antrenman saatlerinin gün içerisinde hava ve pist koşulları göz önüne alınarak değiştirilebileceği ve “SERBEST ANTRENMAN” olduğu unutulmamalıdır.

• 23-06-2012 cumartesi 08:00-10:00 arasında yapılacak son teknik kontrol; Cuma günü yapılan teknik kontrolden geçememiş ve son teknik kontrole kadar süre tanınmış yarışçılar ile 22-06-2012 tarihi saat:15:00’a kadar idari kontrol formunu ve mazeret dilekçesini Federasyonumuzun İstanbul Bürosu Fax’ına ( 0 212 232 41 40 ) yada info@tmf.org.tr ve idarikontrol@gmail.com adresine göndererek teyit almış, idari kaydını yaptırmış ve geçerli mazaret bildirmiş yarışçılar içindir. Yazılı olmayan ve İdari Kontrol Sorumlusu Sinan Eker’den teyit alınmamış hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

• Cuma günü yapılacak teknik kontrole katılmamış ve 22-06-2012 tarihi saat: 20:00’a kadar idari kontrolünü yaptırmamış yarışçılar cumartesi günü (teknik kontrol bitim saati 10:00’ a kadar) yarışa katılmak istemeleri halinde, 150 TL ceza ödeyerek yarışa kayıt yaptırabileceklerdir.

• Tüm yarışçılarımız, 2012 pist şampiyonası kurallarını, temin etmek, tamamen bilmek ve uygulamakla yükümlüdür.

• Cumartesi günü yapılacak teknik kontrole fazla sayıda yarışçı katılımından dolayı yaşanacak gecikmeler nedeniyle programda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Teknik kontrolden geçmemiş yarışçı antrenmanlara katılamaz. Katıldığı tespit edilen yarışçı Jüri tarafından cezalandırılacaktır.

• Yarışçılar ancak kendi adlarına teknik kontrolden geçmiş motosikletleri ile yarışa katılabilirler.

• 18 yaşından küçük yarışçılarımız, eğer yıllık lisans çıkarmamışlar ise, noterden onaylı veli muvafakatnamesi hazırlatmalı ve bunu üzerinde sağlık raporu kaşesi ve imzası alınmış tek yarışlık lisans formu ile birlikte teknik kontrol ve kayıt sırasında ibraz etmelidirler.

• Tek yarışlık lisans formlarının tümünün üzerinde doktorun ıslak imzası ve kaşesi bulunmalıdır. Tüm belgeler orijinal olmalıdır. Sağlık raporu olmayan veya eksik yapılmış olan tek yarışlık lisans formları kabul edilmeyecektir. Tüm belgelerin aslının kayıt esnasında ibrazı gerekmektedir.

• Tek yarışlık lisans formu ile bir kez yarışmış olan (geçmiş yıllarda dahil) bir yarışçının aynı usul ile bir daha yarışması mümkün olmayıp kesinlikle lisans çıkartması gerekmektedir. Bu yüzden yarışçıların yarış gününden önce TMF’ ye gerekli evraklarla başvurup yıllık lisans çıkartması gerekmektedir. Lisans ve evraklar konusunda hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir.

• İstanbul Park kuralları gereği, motosikletin üzerinde bakım veya onarım yaparken motosikletin alt kısmından zemine yağ veya herhangi bir sıvı dökülmesini engelleyecek olan bir mat veya muadili bir örtü kullanılmalıdır.

• Pit alanında, pist üzerinde ve garajlar içerisinde tütün ve tütün mamulleri tüketmek (sigara içmek) kesinlikle YASAKTIR.

• Tüm yarışçılarımızın yanlarında çöp torbaları getirmeleri ve çevre temizliğine özen göstermeleri gerekmektedir.

• Asfalt üzerine delici aletlerle zarar verilmesi yasaktır. Çadır kurmak isteyen yarışçılarımız çadırlarını ağırlıklar kullanarak sabitlemelidir. Aksi davranışlardan kaynaklanacak durumlardan yarışçı sorumlu olacaktır.

• Tüm yarışçılara, iki mekaniker ve bir yarışçı olmak üzere 3 bileklik verilecek, bu kişiler haricinde hiç kimse pit alanına giremeyecektir.

• Yarışlara katılacak tüm yarışçıların tek parça tulumu, eldiveni, homologe edilmiş kaskı, yarış botu olması gerekmektedir.

• Tüm motorlarının grenajlarının altı kapalı olmalı, herhangi bir sebeple akan yağ, benzin gibi sıvıları piste dökmeyecek şekilde yağ havuzu olmalıdır. Yağ tıpası, yağ boşaltma kapağı, radyatör kapağı gibi sıvı tutan kapaklar telle sabitlenmelidir.

• Tüm motosikletlerin radyatörlerinde su haricinde herhangi bir sıvı (antifriz vs. gibi) bulunmamalıdır.

• Pist hariç olmak üzere, İstanbul park sınırları dahilinde, her ne sebeple olursa olsun kendisini veya başkalarını tehlikeye sokacak hareketler (aşırı sürat yapmak, tek teker yapmak, motor denemek v.b.) yapan yarışçılar cezalandırılacaktır.

• Pistte ve Pit alanında ters yönlü hareket etmek yasaktır.

• İstanbul Park sınırları içerisinde, Yarışçılar, mekanikerleri ve taraftarları, zihinsel ve fiziksel yetenekleri etkileyecek, sportif anlayışla bağdaşmayan ve motosiklet sporunun güvenliğini tehlikeye sokacak, alkollü içki ve buna benzer maddeleri bulunduramazlar ve kullanamazlar. Aksi davranışta bulunduğu tespit edilen yarışçılar diskalifiye edilerek, gerekli görüldüğü takdirde disiplin kuruluna sevk edilirler.

• Pist üzerinden pit alanına giriş ve pit içerisinde hareket hızı max. 60 km/s. dir. Hız limitini aşan yarışçılar hiçbir ikaza gerek olmaksızın 1. ihlal 50 TL. 2.ihlal 100 TL ve 3.ihlal 250 TL olmak üzere cezalandırılacaktır.

• Yarışçılarımızın kendi ve diğer yarışçıların güvenlikleri açısından;
- Pit çıkışındaki beyaz çizgiyi kesinlikle ihlal etmemeleri,
- Meydana gelmiş bir kaza anında kesinlikle yardım amaçlı durmamaları,
- Her ne sebeple olursa olsun pist üzerinde ters yönlü hareket etmemeleri,
- Kaza yapmışlarsa ve yarışa dönemeyeceklerse hakemlerin vereceği direktifler doğrultusunda en kısa zamanda pisti tek etmeleri,
- Kaza yapmışlarsa ve yarışa döneceklerse hakemlerin vereceği direktifler doğrultusunda pist müsait olduğunda piste dönmeleri,
- Kendilerinden olduğu kadar, mekaniker, görevli ve taraftarlarından da sorumlu olduklarını unutmamaları,
- Bayrak ve ışıkların anlamlarını çok iyi öğrenmeleri
Gerekmektedir.

Yarış ile ilgili danışma için 0212 2324006 nolu telefondan veya 0542 7385664 nolu telefondan Sinan EKER ile görüşebilirsiniz.

Bu haber 2157 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu