Doğu Avrupa Şampiyonası Start Aldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Doğu Avrupa Şampiyonası Start Aldı

 23 Haziran 2012, 19:15  

Doğu Avrupa Şampiyonası Start Aldı

Doğu Avrupa ve Türkiye Pist Şampiyonaları'nın 3. Ayak yarışlarının sıralama antrenmanları İstanbul Park'ta yapıldı. Sıcak havaya rağmen yarışçıların performansları görülmeye değerdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nın ve Türkiye Pist Şampiyonası'nın üçüncü ayak sıralamaları İstanbul Park pistinde koşuldu. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen yarışçılar ile Türk pilotlar, dünyanın en zorlu ve en önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ın birbirinden zorlu virajlarında en iyi zamanı yapmak için mücadele ettiler. Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan ve Romanya'dan gelen 60 sporcu ile toplam 170 kayıtın yapıldığı şampiyonada sıcak havaya rağmen pilotlar, başarılı sonuçlara imza attılar.

İstanbul Park'ta bu sene ikinci defa start alacak Pist Şampiyonası'nın sıralama antrenmanlarında günün en hızlı isimleri ise şöyle; 1000cc A Yunus Erçelik, 1000cc B Semih Suna, 1000cc C Sertaç Şahin, 600 cc A Barış Tok, 600 cc B Ahmet Koçyiğit, 600 cc C Özgür Güllü ve 125 CC Emre Çengeloğlu.

Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda ise SP Junior Adrian Ciujdea, SBKS 600 Ahmet Koçyiğit, SSP 600 Nenad Stojanovic, SBKS 1000 Semih Suna, SST 1000 Martin Choy.

24 Haziran Pazar günü İstanbul Park’ta (5 bin 338 metre) yapılacak 3. Ayak yarışında 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc kategorilerinde yarışlar adeta nefesleri kesecek. TMF GP'de de yarış severler, usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacak.


Bu haber 2355 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu