Süpermoto Şampiyonası Kenan Sofuoğlu Pisti'nde - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto Şampiyonası Kenan Sofuoğlu Pisti'nde

 26 Haziran 2012, 15:31  

Süpermoto Şampiyonası Kenan Sofuoğlu Pisti'nde

Türkiye Süpermoto Şampiyonası 2. Ayak yarışı bu hafta sonu Akyazı'daki Kenan Sofuoğlu Pisti'nde yapılacak.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2012 yarış takviminde yer alan Türkiye Süpermoto Şampiyonası 2. Ayak yarışı Sakarya Akyazı'daki Kenan Sofuoğlu Pisti'nde 30 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihlerinde düzenlenecek. Dünya standartlarına sahip Kenan Sofuoğlu Pisti’nde koşulacak Süpermoto Şampiyonası'nda yarışçılar, 1.300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki pistte bütün hünerlerini sergileyecek.

30 Haziran Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla start alacak şampiyona, 1 Temmuz Pazar günü birbirinden çekişmeli yarışlara sahne olacak.

TÜRKİYE SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI İKİNCİ AYAK PROGRAMI Tıklayınız

TÜRKİYE SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN TıklayınızYARIŞÇILARIMIZIN SÜPERMOTO 2. AYAK YARIŞI İLE İLGİLİ DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde Kenan SOFUOĞLU pistinde düzenlenecek olan Türkiye Süpermoto Şampiyonası 2. Ayak yarışına katılacak olan yarışçılarımız için;
• Teknik 30 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 08:00-10:00 arasında yapılacaktır. Numara ve her türlü problemi olan yarışçıların bu tarih ve saate kadar halletmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde antrenmanlara alınmayacaklardır.

• Yine aynı gün serbest antrenmanlar ve arkasından sıralama antrenmanları yapılacaktır. Teknik kontrolden geçmemiş yarışçı antrenmanlara katılamaz. Katıldığı tespit edilen yarışçı Jüri tarafından cezalandırılacaktır.

• Cumartesi 08:00-10:00 arasında yapılacak teknik kontrole katılamayacak yarışçıların, Cuma günü saat:18:00’a kadar idari kontrol formunu ve mazeret dilekçesini info@tmf.org.tr ve idarikontrol@gmail.com adresine göndererek teyit almış, idari kaydını yaptırmış ve geçerli mazeret bildirmiş olmaları gerekmektedir. Yazılı olmayan ve İdari Kontrol Sorumlusu Sinan Eker’den teyit alınmamış hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

• Cumartesi günü yapılacak teknik kontrole katılmamış ve 29.06.2012 tarihi saat:18:00 a kadar idari kontrolünü yaptırmamış yarışçılar yarışa katılmak istemeleri halinde , 150 TL ceza ödeyerek yarışa kayıt yaptırabileceklerdir. Pazar sabahı antrenman başlangıcından sonra kesinlikle kayıt kabul edilmeyecektir.

• 18 yaşından küçük yarışçılarımız, eğer yıllık lisans çıkarmamışlar ise, noterden onaylı veli muvafakatnamesi hazırlatmalı ve bunu üzerinde sağlık raporu kaşesi ve imzası alınmış tek yarışlık lisans formu ile birlikte teknik kontrol ve kayıt sırasında ibraz etmelidirler.

• Tek yarışlık lisans formlarının tümünün üzerinde doktorun ıslak imzası ve kaşesi bulunmalıdır. Tüm belgeler orijinal olmalıdır. Sağlık raporu olmayan veya eksik yapılmış olan tek yarışlık lisans formları kabul edilmeyecektir. Tüm belgelerin aslının kayıt esnasında ibrazı gerekmektedir.

• Tek yarışlık lisans formu ile bir kez yarışmış olan (geçmiş yıllarda dahil) bir yarışçının aynı usul ile bir daha yarışması mümkün olmayıp kesinlikle lisans çıkartması gerekmektedir. Bu yüzden yarışçıların yarış gününden önce TMF’ ye gerekli evraklarla başvurup yıllık lisans çıkartması gerekmektedir. Lisans ve evraklar konusunda hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir.

• Pist kuralları gereği, motosikletin üzerinde bakım veya onarım yaparken motosikletin alt kısmından zemine yağ veya herhangi bir sıvı dökülmesini engelleyecek olan bir mat veya muadili bir örtü kullanılmalıdır.

• Pist üzerinde tütün ve tütün mamulleri tüketmek (sigara içmek) kesinlikle YASAKTIR.

• Tüm yarışçılarımızın yanlarında çöp torbaları getirmeleri ve çevre temizliğine özen göstermeleri gerekmektedir.

• Asfalt üzerine delici aletlerle zarar verilmesi yasaktır. Çadır kurmak isteyen yarışçılarımız çadırlarını ağırlıklar kullanarak sabitlemelidir. Aksi davranışlardan kaynaklanacak durumlardan yarışçı sorumlu olacaktır.

• Tüm yarışçılara, iki mekaniker ve bir yarışçı olmak üzere 3 bileklik verilecek, bu kişiler haricinde hiç kimse pit alanına giremeyecektir.

• Pist ve etkinlik alanı sınırları dahilinde, her ne sebeple olursa olsun kendisini veya başkalarını tehlikeye sokacak hareketler (aşırı sürat yapmak, tek teker yapmak, motor denemek v.b.) yapan yarışçılar cezalandırılacaktır.

• Pistte ters yönlü hareket etmek yasaktır.

• Pist sınırları içerisinde, Yarışçılar, mekanikerleri ve taraftarları, zihinsel ve fiziksel yetenekleri etkileyecek, sportif anlayışla bağdaşmayan ve motosiklet sporunun güvenliğini tehlikeye sokacak, alkollü içki ve buna benzer maddeleri bulunduramazlar ve kullanamazlar. Aksi davranışta bulunduğu tespit edilen yarışçılar diskalifiye edilerek, gerekli görüldüğü takdirde disiplin kuruluna sevk edilirler.

• Yarışçılarımızın kendi ve diğer yarışçıların güvenlikleri açısından;
• Meydana gelmiş bir kaza anında kesinlikle yardım amaçlı durmamaları,
• Her ne sebeple olursa olsun pist üzerinde ters yönlü hareket etmemeleri,
• Kaza yapmışlarsa ve yarışa dönemeyeceklerse hakemlerin vereceği direktifler doğrultusunda en kısa zamanda pisti tek etmeleri,
• Kaza yapmışlarsa ve yarışa döneceklerse hakemlerin vereceği direktifler doğrultusunda pist müsait olduğunda piste dönmeleri,
• Kendilerinden olduğu kadar, mekaniker, görevli ve taraftarlarından da sorumlu olduklarını unutmamaları,
• Yönetmelikte yazılmış olan bayrak ve ışıkların anlamlarını çok iyi öğrenmeleri
Gerekmektedir.

Yarış ile ilgili danışma için 0212 2324006 nolu telefondan veya 0542 7385664 nolu telefondan Sinan EKER ile görüşebilirsiniz.

Bu haber 2564 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu